Stavební pozemek Jesenice

Ronda Invest - stavební pozemek Jesenice
  • Výnos: 8,2087 % p.a.
  • Minimální výše investice: 10000 Kč
  • Cílová doba splatnosti: 30.11.2023
  • LTV: 50,53 %

Seznamte se s úvěrovým klientem:

Úvěr byl poskytnut české společnosti na rozvoj podnikatelských aktivit celé podnikatelské skupiny. Společnost využila prostředky k akvizici nemovitostí na Praze 10 se záměrem jejich developmentu a následného rozprodeje. Úvěr je splácen z příjmů, které plynou úvěrovému klientovi a skupině jeho firem z realitní činnosti a developmentu nemovitostí zejména na území hlavního města Prahy. Další zdroje příjmů má klient a jeho skupina firem z pronájmu nemovitého majetku. Jde již o třetí úvěr poskytnutý tomuto úvěrovému klientovi, dosavadní dva úvěry jsou řádně a včas spláceny.

Popis nemovitého zajištění:

  • Zástavní právo 1. v pořadí ke stavebnímu pozemku v rezidenční části města Jesenice (okres Praha-západ). V blízkosti pozemku se nachází základní škola a základní umělecká škola, zastávka MHD a oddychová zóna u rybníka Pančák.

Výměra pozemku je 8 529 m2, podle územního plánu je pozemek zařazený jako plocha SC – Funkčně smíšené (centrální) zóny, přičemž je u něj možné využití pro výstavbu rodinných domů nebo polyfunkčních objektů. K pozemku je zpracována studie na výstavbu 11 rodinných domů se 2 až 3 velkometrážními byty s dispozicemi 4+kk až 6+kk

Hodnota pozemku k 9. 11. 2020 činí 51 500 000 Kč.

  • Zástavní právo 3. v pořadí k činžovní vile nacházející se v Praze na Vinohradech, užívané k administrativním účelům. Okolní zástavba je tvořena podobnými vilami a rodinnými domy, postavenými kolem r. 1930. V docházkové vzdálenosti jsou umístěny obchody a centrum FLORA. Atraktivita lokality je dána blízkostí a snadnou dostupností centra Prahy a také dobrou infrastrukturou nacházející se v jejím okolí.  Na pozemku u domu je možnost parkování cca 7 aut.

Hodnota vily na základě posouzení nezávislého odhadce ze záři 2022: 75.000.000 Kč, zůstatek jistin 2 úvěrů zajištěných 1. a 2. zástavním právem k 1. 9. 2022 představuje 31 424 535,62 Kč.

LTV se zohledněním celkové angažovanosti vztahující se k předmětům zajištění: 50,53 %

k úvěru je sepsán notářský zápis s uznáním dluhu a svolením k vykonatelnosti

Z čeho je úvěr splácen:

Úvěr je splácen z příjmů, které plynou úvěrovému klientovi a skupině jeho firem z realitní činnosti a developmentu nemovitostí zejména na území hlavního města Prahy. Další zdroje příjmů má klient a jeho skupina firem z pronájmu nemovitého majetku. 


Užitečné odkazy:

Stavební pozemek Jesenice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek