Vila Vinohrady (4. etapa)

Ronda Invest - Vila Vinohrady (4. etapa)
  • Výnos: 8,58 % p.a.
  • Minimální výše investice: 10000 Kč
  • Cílová doba splatnosti: 31.8.2024
  • LTV: 60,02 %

Seznamte se s úvěrovým klientem:

Klient u RONDA INVEST v rámci své podnikatelské skupiny čerpá již třetí úvěr. Platební morálku má výbornou. Poskytnuté peněžní prostředky z tohoto úvěru využil k akvizici pozemků v Mukařově, kde plánuje výstavbu rodinných domů. Skupina kolem klienta se věnuje širokému spektru podnikatelských aktivit, především realitní činnosti a developmentu s důrazem na rozvoj středně velkých pozemkových území. Z těchto aktivit rovněž budou plynout zdroje pro splácení úvěru.

Popis nemovitého zajištění:

Zástavní právo ve 4. pořadí ke stavebnímu pozemku v rezidenční části města Jesenice (okres Praha-západ). V blízkosti pozemku se nachází základní škola a základní umělecká škola, zastávka MHD a relaxační zóna u rybníka Pančák.

  • Výměra pozemku je 8 529 m2, dle územního plánu je pozemek zařazený jako plocha SC – Funkčně smíšené (centrální) zóny, přičemž je u něj možné využití pro výstavbu rodinných domů nebo polyfunkčních objektů. K pozemku je zpracována studie na výstavbu 11 rodinných domů se 2 až 3 velkometrážními byty s dispozicemi 4+kk až 6+kk.
  • Hodnota pozemku k 9. 11. 2020: 51 500 000 Kč.

Zástavní právo ve 4. pořadí k činžovní vile užívané k administrativním účelům, která se nachází v Praze na Vinohradech. Okolní zástavba je tvořena podobnými vilami a rodinnými domy postavenými kolem r. 1930. V docházkové vzdálenosti se nachází obchody a centrum FLORA. Atraktivita lokality je dána blízkostí a snadnou dostupností centra Prahy a také dobrou infrastrukturou v blízkém okolí.  Na pozemku u domu je možnost parkování cca 7 aut.  

  • Hodnota vily na základě posouzení nezávislého odhadce ze září 2022: 75 000 000 Kč.

Zůstatek jistin 3 úvěrů zajištěných 1. až  3. zástavním právem k pozemkům Jesenice a vile na Vinohradech k 1. 9. 2022 představuje 63 924 535,62 Kč.

LTV se zohledněním celkové angažovanosti vztahující se k předmětům zajištění: 60,02 %.

K úvěru je sepsán notářský zápis s uznáním dluhu a svolením k vykonatelnosti.


Užitečné odkazy:

Vila Vinohrady (4. etapa)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek