Obrazy Petera Weidenbauma (23.3. 18:00)

Portu Gallery - Obrazy Petera Weidenbauma
  • Výnos: Investiční certifikát
  • Minimální výše investice: 1 Kč
  • Start úpisu: 23. 3. v 18:00
  • Cílová částka: 845 000 Kč
  • Autor: Peter Weidenbaum
  • Počet obrazů: 3
  • Rok dokončení: 2022
  • Technika: olej na plátně

Čím jsou Obrazy Petera Weidenbauma unikátní?

Zájem o současné umění se po covidových letech vrátil k rostoucí tendenci z let předcovidových. Z reportu The Art Market 2022 vyplývá, že se v roce 2021 v aukčních domech po celém světě prodalo umění za více než 65 miliard dolarů. Jedná se o téměř 30% nárůst oproti předešlému roku 2020. Boom přitom zažívá hlavně současné umění, jehož prodeje lámou rekordy.

Díla Petera Weidenbauma jsou zastoupena v řadě soukromých sbírek v Evropě i USA a několika belgických institucích. Jeho příslušnost k tzv. „antverpské škole“ malby po roce 1980 je spíše volná, se světoznámými malíři jako je Luc Tuymans nebo Michaël Borremans ho nespojují témata, ale spíše konceptuální promyšlený základ jeho obrazů. Informace o zastoupení ve sbírkách i výstavách nejdete zde.

Dva upisované obrazy The Fallen rock a Die Vatersuche II byly vystaveny na podzim loňského roku v Jiří Švestka Gallery. Již v roce 2004 pracoval Peter Weidenbaum na sérii obrazů, které vznikly v českých lesích. Názvem výstavy Holzwege belgický umělec odkazuje na německého filozofa Martina Heideggera- ten ve své publikaci odkazuje na původ uměleckého díla a jakousi pravdu kolem uměleckého díla nebo v něm. Filosof nebo fenomenolog k tomu má samozřejmě jiný postoj než umělec. Pro umělce je tato cesta pomyslnou procházkou tím, co může vzniknout v jeho ateliéru. Nové cesty a volby ve světě, v němž jsme zahlceni obrazy. Nová média dnes poskytují takové množství obrazů, že už nedokážeme správně odhadnout, co je pro nás osobně relevantní. Pro Weidenbauma není na prvním místě samotný obraz. Je to děj obrazu a myšlenka kolem něj, která vede k výslednému uměleckému dílu.

Třetím z upisovaných obrazů je dílo s názvem Fairbanks bus 142 ze série The Disaster and the place. Tento vrak autobusu je notoricky známý výjev z filmu Into the Wild.

Obrazy Petera Weidenbauma (23.3. 18:00)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek