Hodinky Gerald Genta Mickey Mouse Football (23.2. 18:00)

Portu Gallery - Hodinky Gerald Genta Mickey Mouse Football
  • Výnos: Investiční certifikát
  • Minimální výše investice: 1 Kč
  • Start úpisu: 23. 2. v 18:00
  • Cílová částka: 890 000 Kč
  • Výrobce: Bulgari
  • Vyrobených kusů: 200 kusů
  • Rok výroby: 2022

Čím je Gerald Genta Mickey Mouse Football unikátní?

Gerald Genta Arena Retrograde Mickey Mouse Playing Football jsou sběratelské hodinky, které byly představeny 1. prosince 2022 a navazují na předchozí model z roku 2021. Tentokrát je postavička Mickey Mouse doplněna o fotbalový balon. Hodinky byly představeny v rámci Mistroství Světa ve fotbale, které probíhalo od 20. listopadu do 18. prosince 2022 v Kataru.

Ikonické spojení hodinek Geralda Genty a charakterů Walta Disneyho trvá již od 80. let. V roce 1984 debutoval legendární návrhář hodinek Gérald Genta se svou stejnojmennou sbírkou na Montres et Bijoux v Ženevě. V té době jeho použití kreslené myši, růžového pantera a slavného námořníka na číselníku způsobilo rozruch, který skončil tím, že byl Genta vyhozen z veletrhu. Dnes můžeme s jistotou říct, že Gerald Genta svým progresivním smýšlením předběhl dobu a stvořil trend, který nejenom že přetrval, ale stal se hitem a v současnosti se vrací s nebývalým úspěchem!

Jak jsem již zmínil, milované postavy Walta Disneyho zdobí hodinky s podpisem Genta od 80. let minulého století. Mickey Mouse je samozřejmě nejslavnějším charakterem Disneyho, takže dává smysl, že je zpět v monoretrográdních hodinkách z nerezové oceli v limitované edici 200 kusů. Na papíře se tyto hodinky nazývají Gerald Genta Arena bi-retrograde Disney’s Mickey Mouse Playing Football a zdálo by se, že mají oslovit nostalgiky. Ale v tomto případě označení „retro“ odkazuje na chytrý retrográdní displej, nikoli na vintage vzhled. Ani design není opakováním minulého. I když postava Mickey Mouse je převzata z modelu z poloviny 90. let, tak tvar pouzdra vychází z modelu Arena, kterou Genta používal pro své hodinky Bi-Retro.

Tyto hodinky jsou vyrobeny z nerezové oceli. Pouzdro má rozměry 41 mm x 11,85 mm. A zatímco původní Gentas měly quartzové strojky, moderní Retro pohání mechanický mono-retrográdní strojek BVL 300, jedná se o mechanický monoretrográdní strojek s rezervou chodu 42 hodin, skákací hodinovou clonou na 5. hodině a retrográdní minutovou ručičkou Mickey Mouse skákající přes 210 stupňový sektor. A stejně jako okamžitě rozpoznatelný design postavy Mickey Mouse, tak i silueta tohoto modelu je jednoduchá, s rovnými výstupky a kulatým leštěným rámem. Středový pásek pouzdra má lesklý vroubkovaný povrch. Koruna je vroubkovaná a lemována podlouhlými chrániči koruny. Červený pásek hodinek je texturovaný, polstrovaný gumový pásek se skládací sponou Gerald Genta z leštěné nerezové oceli.

Hodinky Gerald Genta Mickey Mouse Football (23.2. 18:00)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek