Činžovní dům – Nové Město – Praha 1

Ronda Invest - Činžovní dům - Nové Město - Praha 1
  • Výnos: 5,2195 % p.a.
  • Minimální výše investice: 10000 Kč
  • Cílová doba splatnosti: 31.08.2023
  • LTV: 56,97 %

Úvěr byl poskytnut české společnosti na odkup 2 bytových a 2 nebytových jednotek v činžovním domě v centru Prahy.

Seznamte se s úvěrovým klientem:

Úvěr byl poskytnut české společnosti na odkup 2 bytových a 2 nebytových jednotek v činžovním domě v centru Prahy. Část prostředků z poskytnutého úvěru byla ponechána na splácení části úroků z úvěru. Klient před odkupem v domě již vlastnil 2 nebytové jednotky, odkup dalších 4 bytových jednotek od předchozích vlastníků byl účelem dalšího financování poskytnutého ze strany RONDY INVEST. Skupina okolo klienta se tak stane výlučným vlastníkem všech bytových i nebytových jednotek v domě, přičemž ze strany RONDY INVEST byly poskytnuty celkem 3 úvěry v celkovém objemu 69 216 200 Kč. Klient plánuje nemovitost prodat ve stávajícím stavu jako celek investorům, další zvažovanou alternativou je realizace nástavby domu a jeho následný prodej.
Spoludlužník poskytnutého úvěru obchoduje s kávou a vínem a již více než 15 let provozuje pražírnu kávy. 

Popis nemovitého zajištění:

  •  Zástavní právo k nemovitosti – 2 bytovým jednotkám a 4 nebytovým jednotkám v Praze v katastrálním území Nové Město.
  • Bytové a nebytové jednotky se nachází v řadovém činžovním domě, který má jedno podzemní a 3 nadzemní podlaží. Celkem se v domě nachází 6 bytových a 4 nebytové jednotky. Jednotky jsou dobře udržované a procházely nezávisle na sobě rekonstrukcemi (převážně v letech 2016 a 2020).
  • Dům se nachází v úplném centru hlavního města v ulici, která ústí přímo na Václavské náměstí. Vzhledem k poloze v úzkém centru města se jedná o atraktivní lokalitu pro bydlení i krátkodobé ubytování a v těsné blízkosti je dostupná veškerá občanská vybavenost. Vynikající je i dostupnost veřejnou a osobní automobilovou dopravou. V docházkové vzdálenosti od domu se nachází přestupní stanice linek metra „A“ a „C“ Muzeum a linek „A“ a „B“ Můstek a také tramvajová zastávka Václavské náměstí.
  • Hodnota nemovitostí na základě posouzení nezávislého odhadce k 21. 7. 2021: 48 581 000 Kč.

Z čeho je úvěr splácen:

Zdrojem splácení jsou příjmy z obchodů spoludlužníka s kávou a vínem, příjem z prodeje předmětu zajištění úvěru a také rezerva z načerpaného úvěru.


Užitečné odkazy:

Činžovní dům – Nové Město – Praha 1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek