O projektu

Jen málo myšlenek nás nadchlo do takové míry jako P2P lending, crowdfunding a fintech. Těmto konceptům jsme věnovali mnoho času i úsilí. Ať už jde o aktivní využívání celé škály produktů, psaní, rozhovory, blogování či správu jedné z největších komunit na tato témata v ČR.

Věříme, že tyto koncepty před sebou mají zajímavou budoucnost. Zároveň jsme však realisté a víme, že světlá budoucnost se neobejde bez řešení problémů a překonávání překážek. A snad bychom mohli pomoci i my.

Tímto projektem chceme řešit několik problémů P2P lendingu, které nás dlouhodobě trápí.

  • Rostoucí počet neobjektivních recenzí a textů. Recenzenti mnohdy sledují svůj vlastní zájem na úkor svého publika a jde jim primárně o to získat provizi z provedené investice.
  • Platformy k netransparentnosti prostředí přispívají svým vlastním marketingem. Často se tváří jinak navenek, než fungují uvnitř. Možná je pro ně mnohdy i snazší si investory „kupovat“ skrze affiliate schémata, než řešit krizovou komunikaci a spokojenost stávajících investorů.
  • Celé prostředí je extrémně nepřehledné. Ať už jde o nové nabídky, tak i o další informace. Složitá dohledatelnost některých faktů. Celý obor se dále posouvá a vstupní bariéry se zvyšují kvůli rozhodovací paralýze.

Přáli bychom si, aby komunita P2P investorů měla vyšší moc a aby mohla dění tohoto prostředí více ovlivňovat. Zároveň bychom si přáli, aby měli začínající investoři možnost číst více nezávislých informací a měli v ruce nástroj, který by jim umožnil dělat lepší rozhodnutí.

Naší vizí je, aby se celé prostředí dále formovalo k lepšímu. Aby tento portál investorům přinášel užitek. A aby z něj těžily především ty projekty, které si to zaslouží.

Lukáš a Zbyněk

Přesunout se na začátek