Upvest
Upvest

Upvest – popis platformy

Investiční a crowdfundingový portál Upvest byl založen počátkem srpna roku 2017. Investovat zde můžete do nemovitostí formou participace na dluhovém financování konkrétních developerských projektů. Důraz Upvest klade na detailní analýzu a kvalitu investičních příležitostí (portál schválí pro umístění na tržiště jen 1 nabídku z 10), včetně monitoringu investičních příležitostí v čase.

Roční výnos se pohybuje mezi 5 – 7,5%, splatnost projektů probíhá v rámci 1-4 let a zainvestovány byly úvěry s výší okolo 200 mil. Kč. Investovat lze do seniorních a mezaninových úvěrů. Seniorní úvěry jsou zpravidla bezpečnější a méně výnosné. Výše jedné participace je minimálně 5000 Kč. Investoři, kteří zainvestují více než 100 000 Kč se stávají členy investičního klubu a mohou tak dosáhnout vyššího čistého výnosu. Získávají VIP podporu a mohou získat pozvánku i na společenské akce.

V červenci 2020 do Upvestu majetkově vstoupila Komerční banka, konkrétně její startupová divize KB Smart Solutions. Platformě by to mělo přinést nejen dodatečné finanční prostředky na výraznější akvizici nových investorů, ale také přístup k novým projektům, u kterých bude možno s bankou kooperovat. Spolupráce se nadmíru osvědčila a tak v létě 2022 KB navýšila podíl a ovládla Upvest celý.

Upvest – základní data

Upvest – lidé

David Musil
David Musil

David Musil – CEO, spoluzakladatel

Má zkušenost z divize investičního bankovnictví JPMorgan a z valuací a finančního modelování ve společnosti Deloitte z pozice analytika.

LinkedIn

Petr Volný
Petr Volný

Petr Volný – CTO, spoluzakladatel

Pracoval jako SW engineer pro startupy GoodData a Represent.com a jako kontraktor pomáhal dalším firmám s prototypováním a rozvojem jejich produktu.

LinkedIn

Hodnocení investorů

Upvest – zkušenosti a hodnocení investorů

Upvest
{{ reviewsOverall }} / 5 Hodnocení uživatelů (4 hlasů)
Nabídka investic
Platforma
Komunikace
Osobní hodnocení
Hodnocení uživatelů: Zanechat hodnocení
Order by:

Zatím tu není žádné hodnocení. Buď první, kdo napíše recenzi.

User Avatar User Avatar
Uživatel P2Pfóra
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Zanechat hodnocení

Recenze, odkazy

Upvest – recenze a odkazy na další zdroje

Informace z P2Ptrhu:

Informace odjinud:

Zajímavosti

Upvest – zajímavosti

  • Upvest si za rok 2021 odnesl vítězství v komunitním hlasování P2Pfórum Awards o českou platformu roku a u investorů uspěl také ve vyhodnocení nejlépe komunikující platformy.
  • Platforma doposud neřešila jediný default. Svědčí to tedy o pečlivém výběru projektů, na druhou stranu je pro investory nevyzkoušené, jakým způsobem bude řešení problematického projektu probíhat.
  • Petr Volný má ze všech registrovaných zástupců platforem na P2Pfóru nejvíce reputačních bodů.
  • Doposud nejvyšší vybraná částka na projekt padla v srpnu 2020 pro Šumavskou Tower (60 mil. CZK).

Ke stažení

Bonus

Upvest – bonus k první investici

Portál Upvest nabízí bonus + 500 Kč k první investici. Podmínkou je zainvestování minimální částky 5000,- Kč alespoň do jedné participace. Registrovat se lze skrze tlačítko níže, které obsahuje unikátní odkaz.

Registrací zároveň podpoříte i tento projekt a přidružené fórum.

V případě, že budete chtít zaslat aktuální informaci o bonusu či si ověřit zda v danou chvíli neexistuje lepší nabídka, napište nám a my vám rádi dáme vědět na email.

Aktuální investiční příležitosti

Upvest – aktuální investiční příležitosti

Historické investiční příležitosti

Upvest – historické investiční příležitosti

Upvest – alternativy

Bondster - logo
Bondster
Ronda Invest logo
Ronda Invest
croFUNgo logo
croFUNgo

Upvest – diskuse

Diskusi k portálu naleznete na přidruženém P2P fóru.

Poslední aktualizace 08/2022

Přesunout se na začátek