Rezidence Vrchlického

Upvest - Rezidence Vrchlického
  • Výnos: 7,00 % p.a. (pro členy investičního klubu do 11.02.2022 7,25%)
  • Minimální výše investice: 5000 Kč
  • Cílová doba splatnosti: 08/2023
  • LTV: 74,30

Participace na mezaninovém úvěru za účelem financování developerského projektu Rezidence Vrchlického v Jihlavě.

Developerem projektu je RVD Jihlava s.r.o., za kterou stojí pan Ing. František Vaculík, zakladatel holdingu PSJ. Společnost PSJ má v rámci dlouholeté historie za sebou realizaci celé řady rezidenčních developerských projektů, administrativních a obchodních center a komerčních center a průmyslových parků. Původně byl projekt Rezidence Vrchlického součástí projektů PSJ, konkrétně developerské části holdingu. Společnost PSJ a.s. se aktuálně nachází v úpadku a na její majetek byl prohlášen konkurs, nicméně jediným společníkem projektové společnosti je pan František Vaculík a projektová společnost není součástí skupiny PSJ.

Upvest - Rezidence Vrchlického
Rezidence Vrchlického

Developer využije mezaninový úvěr od Upvest pro účely financování části projektových nákladů. Úvěr je poskytován po dobu stavební realizace Etapy III projektu. Tato výstavba byla zahájena v posledním čtvrtletí roku 2021 a bude po určitou dobu probíhat paralelně s dostavbou předchozí Etapy I+II, jejíž dokončení a kolaudace je předpokládána v červnu/červenci 2022. V případě naplnění dále definovaných podmínek nejpozději k 31.10.2022 budou po splacení seniorního věřitele z výnosů Etapy I+II splaceny pouze úroky přirostlé k úvěru Upvest a jistina ve výši 9 mil Kč. V případě, že tyto podmínky naplněny nebudou, dojde ke splacení celého úvěru Upvest včetně úroků po splacení seniorního věřitele z výnosů Etapy I+II.

Úvěr Upvest bude zajištěn notářským zápisem k přímé vykonatelnosti a uznání dluhu. Úroky budou splatné společně s jistinou. Splacení jistiny se předpokládá ve dvou částech po dokončení Etapy I+II a následně po dokončení Etapy III po splacení seniorního věřitele, nejpozději k datu konečné splatnosti.

Reporting investorům bude probíhat na kvartální bázi.

Rezidence Vrchlického

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek