Sud whisky Glenlivet (10.2. 18:00)

Portu Gallery - Sud whisky Glenlivet
  • Výnos: Investiční certifikát
  • Minimální výše investice: 1 Kč

Čím je Glenlivet 2007 unikátní?

The Glenlivet je nejstarší legální skotskou palírnou, která produkuje whisky od roku 1824. Mateřskou společností je od roku 2001 Pernod Ricard, současným vlastníkem je Chivas Brothers Holding. Ten si značku The Glenlivet velmi chrání, jelikož je jedna ze dvou nejprodávanějších single malt whisky společně s palírnou Glenfiddich. Chivas Brothers dbá také na to, aby produkce sudů končila výhradně u značek, které spadají pod Chivas Brothers Holding anebo jako single malt The Glenlivet.

Právě kvůli dlouhodobé strategii posilňování single malt značky The Glenlivet byla palírna v letech 2008–2011 rozšířena a produkce se navýšila o 75 %, aby uspokojila nároky na lahvování single maltu i blending v Chivas Brothers.


Výskyt sudů The Glenlivet je proto absolutní raritou a odborníci z oblasti obchodování se sudy s whisky říkají, že vidí sudy obchodovat teprve potřetí za posledních 15 let.

Nejcennějšími lahvemi whisky The Glenlivet jsou ovšem láhve od nezávislých společností. Jednoznačné prvenství drží firma Gordon & MacPhail, která měla v 70. a 80. letech minulého století smlouvu na lahvování The Glenlivet single maltu, což firmě otevřelo dveře k velkému množství exkluzivních sudů, které dodnes přímo vlastní. To umožnilo vznik nejstaršího single maltu na světě. Láhev 80 letého single casku se vydražila na aukci Sotheby’s v říjnu 2021 za přibližně 142 000 britských liber (okolo 4,1 milionu korun) .

Podstatné je, že whisky dozrává v Sherry Butt sudech, které umožňují pomalejší zrání s velmi nízkou ztrátou síly alkoholu.


Kam dále?

P2Ptrh: exkluzivní rozhovor s Martinem Jarošem, projektovým manažerem Portu Gallery

Sud whisky Glenlivet (10.2. 18:00)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek