BENEKOV ESCO s.r.o.

finGOOD - BENEKOV ESCO s.r.o.
  • Výnos: 8 % p.a.
  • Minimální výše investice: 5000 Kč
  • Délka investice: 18 měsíců

Společnost BENEKOVterm s.r.o. je stabilní strojírenská firma s historií přes 60 let, která se specializuje na oblast energetiky. Společníkem a majitelem společnosti je pan Leopold Benda a prokuristou společnosti je jeho syn a zároveň jmenovec Ing. Leopold Benda mladší.

Jistě stojí za zmínku, že spol. BENEKOterm vyvinula své vlastní bateriové úložiště a ve spolupráci s Energetickým centrem vysoké školy báňské aktuálně vyvíjí další typ bateriových úložišť pro rodinné domy i průmyslové objekty, s využitím dotací na výzkum a vývoj ze strany MPO.

Mladší člen z rodu Bendů v roce 2020 založil sesterskou společnost BENEKOV ESCO s.r.o.
Část názvu “ESCO” z anglického Energy Services Company napoví, že společnost se zaměřuje na dodávky zařízení pro výrobu elektřiny nebo energeticky úsporné opatření a nabízí komplexních služby v rámci komunitní energetiky.

Tlak na zvyšování podílu obnovitelných zdrojů energie je v posledních letech citelný hlavně ze strany EU, která chce pomocí různých opatření, podpůrných balíčků a dotací dosáhnout do roku 2030 snížení emise skleníkových plynů o 43 % (oproti roku 2005). Na podporu „zelené ekonomiky“ v ČR bude z evropských zdrojů investováno do roku 2030 více než 250 miliard Kč.

To mimo jiné vede k silné podpoře fotovoltaických řešení, u kterých se v posledních letech prudce zvyšuje efektivita a stávají se dostupnější pro širší spektrum zákazníků, kteří se chtějí chovat ekologicky a ještě v konečném součtu ušetřit.

BENEKOV ESCO se zaměřuje na fotovoltaická (FVE) řešení s využitím moderních bateriových úložišť vyvíjených v ČR, která jsou velmi žádaná pro budoucí rozvoj komunitní energetiky.

Jen během prvního roku existence získal BENEKOV ESCO poptávky na instalace v objemu cca 20 mil. Kč. Během června 2021 budou zveřejněny pravidla dotací v programu Nová Zelená Úsporám 2030, které umožní získat výrazně vyšší dotace na instalace FVE na rodinné domy než doposud. Očekává se až trojnásobně vyšší zájem o bateriové úložiště. Boom instalací fotovoltaických elektráren a bateriových úložišť vyžaduje již v první polovině roku významné investice do nákupu materiálu.

Princip fungování komunitní energetiky
Energetické komunity budou vznikat ve spojení veřejné správy (obce a kraje), firem a majitelů rodinných domů. Tento model je přímo podporován ze strany SFŽP* a MPO**.

Jedním z mnoha příkladů je takový, kdy škola během roku vyrábí elektřinu pro svou vlastní potřebu pomocí FVE řešení. O prázdninách pak dodává elektřinu místním firmám. Rodinné domy zapojené do konceptu komunitní energetiky přes týden posílají elektřinu do firem a o víkendu naopak firmy nebo úřady posílají elektřinu do rodinných domů. Nedochází k plýtvání zdroji, vše funguje bezobslužně a automaticky na základě kvalitního řešení, které právě společnost BENEKOV ESCO dokáže navrhnout, dodat a instalovat.

Z pohledu investora i z pohledu potenciálního zájemce o toto řešení vás jistě budou zajímat specifika a parametry daného řešení. Za tímto účelem doporučujeme navštívit web www.benekov.com, kde se dozvíte opravdu vše produktech a řešeních společnosti Benekov ESCO

Společnost BENEKOV ESCO použije úvěr na nákup materiálu a zásob.

Úvěr bude zajištěn firemní směnkou s avalem majitele, zástavou nemovitosti a notářským zápisem k přímé vykonatelnosti.

Přejít na detail nabídky

BENEKOV ESCO s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek