Kolovna Koncept s.r.o.

FinGOOD - Kolovna Koncept s.r.o.
  • Výnos: 6 % p.a.
  • Minimální výše investice: 5000 Kč
  • Délka investice: 36 měsíců

Byznys Kolovny je rozkročen ze široka mezi online a offline prodejem, vlastním bikecentrem a penzionem v Hynčicích p. Sušinou a také mezi regiony, díky prodejnám s půjčovnami v Praze, Brně a Ostravě.

Širokospektrální a dobře diverzifikovaný byznys spojuje to, co Češi milují a po čem je v posledních letech neutuchající hlad: cyklistika, outdoor, výlety do přírody.

Ale jsou to samozřejmě spojené nádoby a zásluhu za zvýšený zájem o cyklistiku lze připsat právě skvělé dostupnosti profesionálních služeb v tomto oboru. Právě díky projektům jako Kolovna, která má dnes ve své nabídce značky jako Scott, Cannondale, Bergamont, POC, Patagonia a další.

“Chceme zákazníkům přinést příjemný zážitek, dělat vše takzvaně s lidskou tváří a uvěřitelně. Na trhu jsou silní hráči, od kterých se učíme a kteří to dělají dobře. Ale naštěstí jich není moc, a to dává prostor nám” říká s pokorou spolumajitel Rosťa Posker. 

Jedním dechem dodává: “Naší touhou bylo vytvořit ucelený koncept služeb, kdy nebudeme pouze nakupovat a prodávat kola. Zákazníkům nabízíme i komplexní služby poradenství, servisu, půjčovny…” 

Pokud si zvolíte odvětví, které zažívá obří boom, a navíc zákazníkům nabídnete perfektní servis, tak váš byznys poroste. A přesně to se daří Kolovně, která třeba v onlinu roste dokonce mnohem víc, než původně její spolumajitel Rostislav Posker předpokládal (ne, že by si to nepřál).

Stanoveným cílem e-shopu Kolovna.cz pro rok 2020 byl obrat přes 5 milionů, ale podařilo se dosáhnout 10 milionů. 

Proto se pan Posker se svými společníky Tomášem Sokolovským a Martinem Matulou rozhodli být ambicioznější. Po prvním kvartále mají svůj letošní cíl pro e-shop 20 mil. Kč z poloviny splněn a to se hlavní sezona teprve rozjíždí!

Celkové tržby Kolovna Koncept v roce 2020 dosáhly 36,6 mil. Kč. Došlo tak k meziročnímu poklesu, který byl samozřejmě dán lockdownem a uzavřením služeb, ale základna zákazníků a fanoušků Kolovny se zásadně rozrostla. 

Lze proto očekávat, že co Kolovna v minulém roce zasela, to velmi brzy sklidí a vše se tak vrátí do správných kolejí.

Pokud jste se někdy pokoušeli koupit kolo uprostřed cyklistické sezóny, jistě víte, že i největší hráče na trhu v tomto období sužují tenčící se skladové zásoby a poptávka válcuje nabídku.  

Kolovna v tomto není výjimkou, a proto vznikl program s pracovním názvem “REC”, v rámci kterého budou v Kolovně vykupovat jetá kola. Následně jim věnují profesionální péči, vyservisují je a vdechnou kolům nový život. Tato profesionálně zrepasovaná kola pak opět nabídnou zákazníkům.

Třešničkou na dortu zvaném Kolovna Koncept jsou vlastní kontejnerové půjčovny a dobíjecí stanice, které dokážou vybavit a dodat na klíč. V létě slouží k provozování půjčovny kol, v zimě po lehké přestavbě třeba jako půjčovna lyžařského vybavení.

Sleva pro investory

A na závěr zpráva pro všechny investory, kteří se rozhodnou investovat do společnosti Kolovna Koncept částku 50 tisíc Kč nebo vyšší. 

Po úplném zafinancování cílové částky získáte slevu 20 % na neslevněná kola a 25 % na neslevněné oblečení. Nejen na eshopu Kolovna.cz, ale i ve všech kamenných prodejnách.


Poskytnuté prostředky firma použije na provoz, zásoby a stavbu etapy nového Bike centra v Hynčicích pod Sušinou.


Úvěr je zajištěn firemní směnkou s avalem majitele, notářským zápisem s přímou vykonatelností a zástavou nemovitosti.

Přejít na detail nabídky

Kolovna Koncept s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek