Czapek Antarctique Terre Adélie Secret Alloy (od 22.4. 18:00)

Portu Gallery - Czapek Antarctique Terre Adélie Secret Alloy
  • Výnos: Investiční certifikát
  • Minimální výše investice: 1 Kč

Příběh Franciszka Czapka začal ve východních Čechách. Rodák ze Semonic (dnes součást Jaroměře), měl původem polské rodiče a v mladém věku se s nimi do Polska přemístil. V roce 1830 se zúčastnil povstání proti carskému Rusku, které tehdy kontrolovalo velkou část polského území. Jeho neúspěch jej následně donutil k útěku do Švýcarska, kde se z Franciszka stává Francois a v roce 1834 Czapek zakládá s místním hodinářem společnost Czapek & Moreau.

V roce 1839 se Francois spojil s nositelem slavného jména Antoni Patekem a vytvořili spolu manufakturu Patek, Czapek & Cie. Přestože se firmě dařilo, cesty obou zakladatelů se po šesti letech rozešly, jelikož měli rozdílné názory na další směrování firmy – Patek chtěl vyrábět ve velkém, Czapek preferoval držet exkluzivní malovýrobu. Dnes světoznámou společnost Patek Philippe nemusíme představovat, ale i firmě Czapek & Cie se vedlo dobře, dokonce dodávala hodinky na dvůr Napoleona III. Prodejní zastoupení měl Czapek nejen v Ženevě, kde bydlel, ale i ve Varšavě a Paříži. Okolo roku 1869 historická stopa Czapka mizí a hodinářská značka zaniká. Konec vskutku cimrmanovský zvláště ve světle znovuvzkříšení …

12.12. 2012 je značka Czapek opět uvedena v život. Během roku 2013 tři podnikatelé analyzují sbírku hodinek, aby nasáli ducha původního zakladatele a mohli pokračovat v jeho tradici. V roce 2015 přichází značka oficiálně na trh a nabízí pomocí crowdfundingu vstup hodinářským nadšencům do společnosti. Jedná se o unikátní nabídku, která nemá v hodinářském průmyslu obdoby. V následujících letech se Czapek vrhá do výroby a přináší na trh několik kolekcí, které jsou vesměs dobře hodnoceny odborníky i kupci. V roce 2019 je v Ženevě otevřena prodejna jen několik kroků od místa, kde měl Francois Czapek původní ateliér. V roce 2020 přichází další milník, když firma vyvíjí svůj vlastní mechanický strojek SXH5. První limitovaná edice modelu Antarctique, v níž byl použit, byla vyprodána během několika málo týdnů.

Užitečné odkazy:

Czapek Antarctique Terre Adélie Secret Alloy (od 22.4. 18:00)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek