Kolekce prvních známek

Portu Gallery - Kolekce prvních známek
  • Výnos: Investiční certifikát
  • Minimální výše investice: 1 Kč

„Jednička“ – už to slovo samotné evokuje něco prvotřídního, kvalitního, jednoduše nejlepšího. A je tomu tak i ve filatelii. První známky různých zemí, z toho několik skutečně prvořadého významu, na našem trhu zcela ojedinělé, nebo unikátní. Od prvních známek světa po staroněmecké státy a silně trendové USA a Indii. “Jedničky” patří k nejlikvidnějším na filatelistickém trhu!

První známka světa, britská Penny Black, byla vydána ve Velké Británii přesně před 180 lety – 1. května 1840. Netrvalo dlouho a známky zavedly i další státy. První známku na evropském kontinentě vydal švýcarský kanton Basilej. Tzv. “Basilejská holubička” je jedinečná nejméně z dalších čtyř důvodů: je to první známka světa kombinující gravírování a reliéf, první známka zobrazující ptáka, první známka světa vytištěná ve třech barvách a nakonec je to první a jediná známka vydaná v kantonu Basilej.

První známka Asie byla vydána v Indii v provincii Sind v roce 1852. Nedlouho poté byly vydány Východoindickou společností oficiální známky Indie v hodnotě ½ Anna nesoucí portrét královny Viktorie.

A nakonec zmiňme například první známku USA, která byla vydána v roce 1847 a zobrazuje Benjamina Franklina. Takto bychom mohli pokračovat a ukázat si několik set dalších prvních známek různých zemí, z nichž mnohé již dávno neexistují.

>> Přejít na detail nabídky <<

Kolekce prvních známek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek