Matyáš Chochola – Kolekce umění

Portu Gallery - Matyáš Chochola - Kolekce umění
  • Výnos: Investiční certifikát
  • Minimální výše investice: 1 Kč

Čím je Matyáš Chochola – Kolekce umění unikátní?

Odvážný umělec kombinuje zdánlivě nekombinovatelné

„Čekáte-li od umění víc než jen zjevnou krásu a dekorativní funkci, seznamte se s Matyášem Chocholou, vizuálním umělcem, který bez ustání osciluje uvnitř širokého spektra technik a pro většinu veřejnosti je jednoduše „over the edge“.

Umělecká osobnost Matyáše Chocholy (narozen 1986, žije a pracuje v Praze) se výrazně zapsala do povědomí lokální i mezinárodní umělecké scény v roce 2016, kdy se Matyáš zúčastnil prestižní putovní přehlídky současného umění Manifesta v Curychu. Ve stejném roce dostal od mezinárodní poroty Cenu Jindřicha Chalupeckého, nejvýznamnější pro umělce a umělkyně do 35 let.

Odvážné, mystické, perspektivní

Matyáš vybočuje svým divokým přístupem k umění a tvorbě a tím, že se ničeho nebojí. Dokáže skvěle kombinovat i prvky, které k sobě zdánlivě nejdou, a vytváří tak silný zážitek pro své publikum. Chochol tvoří z nejrůznějších materiálů – od keramiky přes dřevo až po sklo a neon. Věnuje se instalacím i performance a vytváří také sochařsky budované objekty.
Svou práci zasazuje do vlastního mystického světa, v němž ústřední roli hraje postava umělce v roli šamana či alchymisty. Abstraktní provedení jeho sochařských prací propojuje popkulturní odkazy s ezoterickou stylizací a práci s historickými formami modernismu či art deco.

Uhrane vás divokým přístupem k umění, ve kterém kombinuje rozum s mystikou

Matyáš Chochola studoval sochařství v ateliéru Michala Gabriela na brněnské Fakultě výtvarného umění a poté absolvoval na pražské Akademii výtvarných umění v Ateliéru malířství II u Vladimíra Skrepla. Strávil studijní stáž Berlíně, v Rakousku absolvoval stáže u předního představitele „modernologického“ umění Floriana Pumhösla a performativní skupiny Group Gelitin. Samostatně vystavoval v londýnské galerii Gossamer Fog a dříve v Českém centru v Berlíně či v galerii Cabinet v Miláně.

Likviditu uměleckých děl Matyáše Chocholy zvyšují výše zmíněné zahraniční výstavy, udělené prestižní ceny a kladné hodnocení odborníků nejen z Česka.

Co kolekce obsahuje

Electric Madona, 2020
Post objects, 2013
X – Rays Cocktail Edition I., 2018
Mlhovina, 2019
Malá geometrie, 2014

Matyáš Chochola – Kolekce umění

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek