Saltpeter s.r.o.

  • Výnos: 8,5 % p.a.
  • Minimální výše investice: 5000 Kč
  • Délka investice: 30 měsíců
  • LTV: X

Pan Jaroslav Peter se prodejem soli zabývá již od roku 1996. V roce 2012 založil svou vlastní obchodní společnost Saltpeter s.r.o., která se specializuje na velkoobchodní i maloobchodní prodej a pronikl do téměř všech odvětví. Po několika letech společnost generuje stabilní tržby a má své vlastní sklady v Mariánských lázních, Plzni a Českých Budějovicích. Díky tomu má společnost silnou konkurenční výhodu – není závislá na velkoobchodních dodávkách, které nebyly příliš plynulé a navíc může obsluhovat i přímé maloodběratele v daných lokalitách. Navíc jsou sklady připraveny i na expedování vícedruhových zásilek obsahujících několik druhů zboží.

Pro tradiční obchod se solí je specifický hlavně velký objem prodaného zboží a malá obchodní marže. S tím se pojí i delší splatnost, která je běžně 90 dní. Na to se pan Peter se svou společností rozhodl vyzrát a postupně začal měnit obchodní strategii prodeje směrem k posílení maloobchodu. Nástup opatření spojených s COVID-19 na jaře tohoto roku celou situaci ještě ulehčil, mnozí velkoodběratelé přestali sůl dodávat a tak se SP otevřela přímá cesta k maloobchodním odběratelům a k velmi zajímavé obchodní marži dosahující výše 35 – 40 %. Další nespornou výhodou je zkrácení obvyklé splatnosti na 30 dní. Přímý prodej ve skladech navíc generuje okamžité tržby v hotovosti.

Trend posilování maloobchodu je tedy nastolen, avšak většinu tržeb společnosti prozatím stále generuje velkoobchod, ve kterém Saltpeter dokáže nabídnout zákazníkům nadstandardní služby i velmi dobré ceny díky tomu, že nakupuje přímo od výrobců. To spolu s vybudovaným systémem dopravců v regionech skladů a smluvními dopravci, kteří zajišťují dopravu po celé ČR, dává společnosti silnou konkurenční výhodu.

Poslední kvartál roku znamená i nástup posypové sezóny, což pro Saltpeter znamená jistý vysoký odbyt. Navíc společnost ještě letos spustí zcela nový vlastní e-shop a ještě více tak posílí svou pozici v maloobchodě.

Společnost chce vybrané prostředky využít na nákup vyšších skladových zásob před posypovou sezónou, čímž společnost značně sníží nákupní ceny (nakoupí za “letní” ceny). Dále pak investice do rozšíření sortimentu pro zemědělský sektor. Ten totiž poptává druhy zboží, jež se velmi doplňují se solí, kterou jim Saltpeter již dodává. Menší část kapitálu pak bude směřovat na posílení a modernizaci HW a SW vybavení využívaného ve skladech pro expedici.

Úvěr společnosti Saltpeter s.r.o. je zajištěn směnkou s avalem majitele a notářským zápisem.

Přejít na detail nabídky

Saltpeter s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek