Smyčec Emil Auguste Ouchard 1935

Portu Gallery - Emil Auguste Ouchard 1935
  • Výnos: Investiční certifikát
  • Minimální výše investice: 1 Kč
  • Cílová doba splatnosti: 20.3.2023
  • LTV: 

Investiční certifikát na spoluvlastnictví houslového smyčce Emil Auguste Ouchard 1935.

Snem každého dobrého houslisty je si jednou zahrát na housle od nejslavnějších houslařů světa, jako například Stradivari nebo Guarneri. Ovšem dá se na takové housle hrát jakýmkoliv smyčcem? Pokud chce houslista z famózního nástroje dostat maximum, musí na něj hrát tím, pokud možno nejlepším, smyčcem, který má na finální tón houslí obrovský vliv. Takový smyčec totiž umožňuje zahrát znělejší tóny a složité virtuózní smyky (spiccato, arpegio, ricochet, saltato) s lehkostí a přesností. Nejlepší smyčce bychom hledali ve Francii, kde se vyráběly ty nejvyhledávanější výrobky. Z nejznámějších jmen smyčcařství je nutné zmínit osobnosti jako Tourte, Paejot, Pecatte, Lamy, Vigneron, Thomassin, Sartory, Maline a Ouchard.

Právě poslední zmíněný smyčcař Emil Ourchard „Mirecoutr“ (1900-1969) je autorem upisovaného smyčce. Po svém vyučení začal v Paříži se svým otcem vyrábět smyčce a následně odcestoval pracovat do USA. Jeho další životní kroky vedly zpět do Francie, kde v 50. letech zakládá vlastní dílnu. Jeho smyčce se vyznačují dokonalou symetrií, rovnováhou poddajnosti a odolností při náročných smykách, při kterých je schopen vytvářet konstantě kvalitní zvuk.

Za svoji práci získal vyznamenání a ocenění Grand Prix výstavy v Paříži v roce 1942. Právě jeho smyčce jsou vyhledávaným snem mnoha houslařů.

Přejít na detail nabídky

Smyčec Emil Auguste Ouchard 1935

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek