Kolekce vína En Primeur 2020 #1 (15.7. 17:00)

Portu Gallery - Kolekce vína En Primeur 2020
  • Výnos: Investiční certifikát
  • Minimální výše investice: 1 Kč

Co kolekce obsahuje

Kolekce obsahuje po 480 kusech unikátních francouzských vín z pěti různých vinařství z oblasti Bordeaux ve Francii, nejslavnější vinařské oblasti světa přezdívané vinařský Olymp. Právě skvělé klimatické podmínky, za které vděčí blízkému Atlantiku i řece Gironde, a vhodná půda, jsou faktory, které zde umožňují každoročně produkovat jedna z nejslavnějších a nejlepších vín na světě. Každé z pěti nabízených chateaux je přitom osobité a svým způsobem jedinečné.

Chateau Gruaud Larose, Saint-Julien

Toto rozsáhlé vinařství produkuje trvale velká vína. Každý, kdo ochutnal pravděpodobně pouze průměrné Sarget de Gruaud Larose 1980 (vyrobené z vín vyřazených z kategorie „Grand Vin“), si uvědomí, jaký je skutečný potenciál tohoto Chateau v kterémkoliv roce. Víno je plné, bohaté se švestkovou příchutí s množstvím hroznové chuti. Jeho kořeněné aroma černého rybízu je navíc podpořeno strukturou vyzrálých tříslovin.

Chateau Lascombes, Margaux

Vína z Chateau Lascombes, vlastněného skupinou Bass, byla vždy dobrá, nicméně se pod vedením René Vanatella ještě neuvěřitelně zlepšila. Byl to on, kdo poznal, že pouze 50 z 83 hektarů statku mělo skutečný potenciál 2.třídy vzrůstu. Proto tedy vinici oddělil a prodal, horší vína nyní prodává jako Chateau Segonnes. To bylo v 80. letech příčinou výrazného pokroku v kvalitě. V roce 1997 zavedl Vanatelle skutečné druhé víno, Chevalier des Lascombes, které přidalo na rychlosti zvyšování kvality. Rok po uvedení druhého vína převzal vedení podniku Bruno Lemoine, dříve činný u Montrose. Víno zraje v soudcích 14 až 20 měsíců při výměně jedné třetiny soudků. Víno je plné, bohaté a koncentrované s vyzrálou hroznovou chutí, s krásnou cedrovou komplexitou a poddajnými tříslovinami.

Chateau Phélan Ségur, Saint-Estèphe

Vinohrad Chateau Phélan Ségur o rozloze 68 ha sceluje jednotlivé parcely do 4 celků, sousedí s vinicemi chateaux Montrose a Calon Ségur. Komplexní půdní skladba vinohradu, důležitý element terroiru, je utvořena z hluboké vrstvy a jílových písků nanesených řekou Gironde. Vyzrálé hrozny jsou sbírány ručně do malých lísek a tříděny na třídícím stole, od roku 2011 i na optické třídičce. Ve finální selekci je nejhodnotnější vyškolené víno použito do sestavy hlavního zámeckého vína a ostatní do cuvées Frank Phélan Ségur a La Croix Bonis. Zvláště okouzlující je rubínová barva vína. Svojí intenzitou a odstíny dává najevo, že má víno před sebou dlouholetý, pozitivní vývoj. To stvrzuje i intenzivní vůně, složená z tónů vyzrálé tmavé třešně, černých plodů lesního ovoce a grilovaného lískového oříšku. Phélan Ségur 2015 je víno svůdné, přesné a ovocně omamné.

Chateau Soutard, Saint-Émilion

Třiceti hektarový zámecký vinohrad tvoří jílově vápencové půdy na náhorní plošině, jílové svahy a na úpatí svahu půdy pískové. Průměrné stáří viničních keřů je 35 let. Dokonale vyzrálé hrozny jsou sbírány ručně, do malých lísek a poprvé přebírány již na vinohradě. Alkoholové kvašení probíhá v termicky regulovaných dubových či nerezových kádích o obsahu 60 hektolitrů. Víno vyniká okouzlující tmavě rubínovou barvou s výraznými fialovými a purpurovými odstíny. Intenzivní vůně klade důraz na noty ovoce a vzácných koření – černého i lesního ovoce a skořice, doprovázené jemným tónem tuhy. Dlouze trvající ústní aroma charakterizuje delikátní tón čokolády.

Les Griffons de Pichon Baron, Pauillac

Les Griffons de Pichon Baron je jedním z druhých vín nemovitosti Chateau Pichon Longueville Baron. Vytváří se od ročníku 2012, má čistý a přímý charakter. Hrozny, které tvoří směs tohoto vína, pocházejí především ze štěrkových pozemků poblíž Gironde Estuary, což je pro Cabernet Sauvignon dobré prostředí. Les Griffons nabízí energický a svěží chuťový zážitek, plný a čistý, překypující energií. Má hlubokou, téměř černou barvu, chuť je potom velkorysá a plná, se silnými a svůdnými taniny. Les Griffons lze uložit do sklepa k archivaci, ale také je možné jeho chuť zkusit hned.

Kolekce vína En Primeur 2020 #1 (15.7. 17:00)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek