Chateau Figeac 2013-14 (od 6.5.18:00)

Portu Gallery - Chateau Figeac 2013-14
  • Výnos: Investiční certifikát
  • Minimální výše investice: 1 Kč

Chateau Figeac Premier Grand Cru Classe B v ročnících 2013 a 2014 představuje investiční příležitost se zajímavým růstovým potenciálem. Patří mezi historicky nejvýznamnější usedlosti v oblasti St. Emilion, Bordeaux, Francie. Tato vína jsou v hledáčku konzumentů z celého světa. Z hlediska jeho vývoje rozlišujeme tři fáze, a to primární 0-10 let, sekundární, 10-20 let a terciární 20 a více let.

Aktuálně se tyto ročníky blíží do sekundární fáze, kde svým charakterem a stádiem zrání dosahují počáteční lahvové zralosti. Již v primární fázi ukazují zajímavé zhodnocení, které v současné chvíli představuje 85 %, tedy více než 12 % ročně (nutno odečíst náklady na skladování, pojištění a správu portfolia). V sekundární fází, kdy se víno v celosvětovém měřítku nejvíce konzumuje a vína tak mizí z trhu, očekáváme obdobný růstový trend. V terciární fázi se víno stává raritním, nedostupným a je předmětem sběratelství.

Jedinečný terroir, charakteristický třemi terénními vlnami čtvrtohorních nánosových štěrků, sahající místy až do hloubky sedmi metrů, je podstatou věhlasu Figeacu a má zásadní vliv na kvalitu a senzorický výraz jeho vín. Půdy mají výjimečný vinohradnický potenciál, který přestavuje téměř vyrovnaný poměr tří pěstovaných odrůd: Merlot, Cabernet Franc a Cabernet Sauvignon, což je unikát v celém regionu Bordeaux.
Château Figeac je nejrozsáhlejší vinařská usedlost v kraji Saint Emilion. Tvoří ji 40 ha vinohradnické plochy a 14 ha parků, pastvin lesních porostů a malebný rybník.

Užitečné odkazy:

Chateau Figeac 2013-14 (od 6.5.18:00)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek