Láhev whisky Macallan 52 Years Old (14.10. 18:00)

  • Výnos: Investiční certifikát
  • Minimální výše investice: 1 Kč

Čím je láhev whisky Macallan 52 Years Old unikátní?

Whisky Macallan 52 Years Old z roku 2018 je výjimečná pálenka, která zrála více než půl století v ručně vyrobeném dubovém sudu po sherry ze španělského Jerez de la Frontera. Právě sudy, ve kterých destilát zraje, mají největší podíl na výjimečném charakteru destilátu, výrazných vůních a chutích a jsou zodpovědné za jeho dokonalou vyváženost, vyrovnanost a přirozenou barvu.

Po přivonění k whisky ucítíte zralé třešně a černý rybíz s nádechem hořké čokolády s dubovým aroma smíseným s jemným rašelinovým kouřem na pozadí, která dává vůni bohaté tělo. Na patře vás pak čeká luxusní kombinace sladkého pomeranče, fondánu z hořké čokolády a karamelu. Výrazná zrnka černého pepře whisky dodávají spolu se zázvorem a skořicí jemnou ostrost.

Výjimečný charakter a bohatost této unikátní jednosladové whisky vznikly díky stovkám let oddané řemeslné práce, která je základem neochvějného odhodlání společnosti The Macallan mistrovsky pracovat se dřevem a lihem. Proslulá palírna z oblasti Speyside byla založena v roce 1824 a její pálenky jsou považovány za jedny ze tří nejprodávanějších jednosladových whisky vůbec. V dnešní době je destilérie vlastněna skupinou Edrington Group a tvoří nejhodnotnější značku v jejím portfoliu.

Základy jednosladové whisky Macallan 52Y byly položeny v době, kdy skotská destilérka Macallan spolu s rozšířením skladů zvýšila svou výrobní kapacitu zavedením šesti nových destilačních přístrojů, a stáčena v době, kdy palírna opět procházela obrovskou perspektivní expanzí. Unikátní výrobní postupy zajišťují plné, bohaté a ovocné vlastnosti whisky.

Pozoruhodně vzácný destilát rubínově mahagonové barvy v limitované edici má celosvětově k dispozici pouze 250 individuálně číslovaných lahví. V každém ohledu je přitom nesrovnatelný.
Láhev whisky Macallan 52 Years Old (14.10. 18:00)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek