Kaskády Barrandov

Upvest - Kaskády Barrandov X/Y
  • Výnos: 4,40 % p.a.
  • Minimální výše investice: 5000 Kč
  • Cílová doba splatnosti: 03/2024
  • LTV: 78,1

Participace na mezaninovém úvěru za účelem financování developerského projektu Kaskády Barrandov X/Y v Praze.

Developerem projektu je společnost FINEP, která v rámci České republiky a Slovenska postavila více než 13 500 bytů v desítkách úspěšně dokončených projektů. Společnost FINEP se věnuje rezidenčnímu i administrativnímu developmentu již více než 25 let. Úvěrovanou společností je dceřiná společnost FINEPu, určená pro realizaci vybraných etap rozsáhlého rezidenčního developerského projektu Kaskády Barrandov, a to společnost FINEP BARRANDOV bytová k.s.

Developer využije mezaninový úvěr od Upvest pro účely refinancování části vlastních zdrojů vynaložených v rámci projektu. Úvěr je poskytován po dobu stavební realizace projektu.

Úvěr Upvest bude zajištěn ručitelským prohlášením mateřské společnosti úvěrovaného FINEP HOLDING, SE a notářským zápisem k přímé vykonatelnosti a uznání dluhu. Úroky budou po dobu úvěrového vztahu kapitalizovány a splaceny společně s jistinou. Jistina bude splacena jednorázově nebo postupně z výnosů projektu, nejpozději však k datu konečné splatnosti.

Jedná se o rezidenční developerský projekt výstavby dvou bytových domů navazujících na předchozí etapy rozsáhlého developerského projektu Kaskády Barrandov. Bytové domy nesou označení „X“ a „Y“, jedná se o již 13. a 16. etapu tohoto projektu. Oba bytové domy budou realizovány současně. Projekt disponuje stavebním povolením, které nabylo právní moci dne 11.08.2021 (povolení zahrnuje realizaci obou bytových domů). Stavební práce byly zahájeny v září 2021. Pozemky výstavby jsou zapsány na LV č. 10674, KÚ: Hlubočepy [728837].

V projektu bude realizováno celkem 147 bytových jednotek, z toho 75 v rámci bytového domu „X“ a 72 v rámci bytového domu „Y“. Dále budou v rámci bytového domu X vybudovány čtyři komerční jednotky. V rámci projektu bude dále realizováno 95 garážových stání (z toho 44 v rámci X a 51 v rámci Y), dalších 30 venkovních parkovacích stáních bude k dispozici před domy. Bytový dům X bude mít sedm nadzemních a dvě podzemní podlaží. Bytový dům Y bude disponovat šesti nadzemními podlažími a dvěma podzemními. Dispozice bytů bude standardní. Skladba a velikost bytů je orientována zejména na menší byty 1+kk a 2+kk. Komerční jednotky budou dokončeny ve standardu shell and core.

Reporting investorům bude probíhat na kvartální bázi.

Kaskády Barrandov

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek