Rozšíření samoobslužných skladovacích prostor pro projekt Cooltainers

Nafirmy - Cooltainers
  • Výnos: 8,49 % p.a.
  • Minimální výše investice: 5000 Kč
  • Cílová doba splatnosti: 01/2027
O firmě
Jak dlouho podnikáte a v jakém oboru?

Tomáš Lichtenberg, majitel: Podnikám přes dvacet let. Spoluzaložil jsem úspěšné firmy Fruitisimo a Giftisimo. Aktuálně vedu projekt Farm Planet, který se zaměřuje na hydroponické farmy. Kromě toho pronajímám skladové prostory v rámci projektu Cooltainers, ve kterém se aktuálně nabízí velká příležitost byznys rozšiřovat.

Co se Vám v podnikání zatím nejvíce povedlo? Na co jste pyšní?

Nejvíce známý je projekt Fruitisimo. Teď jsme pyšní i na to, jak se rozrůstá projekt Cooltainers, minulý rok jsme proinvestovali 10 milionů korun. Vliv na to měla i pandemie, během které firmy v podstatě ve všech segmentech zjistily, že je potřeba nakoupit předem zásoby materiálů, komponentů i hotových produktů. Jednoduše potřebují externí sklad pro svůj obchod nebo výrobu. Naše kontejnery ale využívají i jednotlivci, třeba když se stěhují nebo potřebují sezonní garáž.

Co vás odlišuje od konkurence?

Od konkurence nás odlišuje především jednoduchá online rezervace, kvalita skladů, velikost skladových prostor a fungující marketing. Osobní přístup a špičkový zákaznický servis jsou samozřejmostí. Jsme pružní, reagujeme rychle na aktuální situaci, počty kontejnerů navyšujeme podle potřeby a neustále hledáme nové plochy.

COOLTAINERS-transport-scaled.jpg
Popište svůj trh, na co se zaměřujete?

Zaměřujeme se jak na B2B (služby pro firmy), tak B2C (pro domácnosti, které potřebují rychle a jednoduše zajistit malý sklad). Naši klienti si mohou v kontejnerech uskladnit vše, co potřebují. Ať už je to zboží, materiál nebo díly, firemní archiv, zásoby na vánoční sezonu, nebo například menší vozidla (čtyřkolky, motorky, skútry) nebo sportovní vybavení (kola, lyže, surfy). Domácnosti můžou kontejner využít i jako mezisklad pro nábytek třeba v průběhu rekonstrukce nebo stěhování. Pronájem kontejnerů se pohybuje cca od 3 do 6 tisíc korun měsíčně.

Kde Vás zákazníci najdou?

Najdete nás již ve čtyřech pražských lokalitách: Zličín, Malešice, Chodov a Letňany. Zatím v nich najdete kontejnery o dvou velikostech 14,5 a 29 m², mini skladovací kóje a v hale na Zličíně také sklady o velikosti 70 až 300 m².

Jak Vám půjčené peníze pomohou?

Budeme moci otevřít další dvě lokality a nakoupit kontejnery, které dál budeme pronajímat. Navíc investujeme do automatizace našeho IT systému. Budeme dále hledat i další lokality a zvětšovat skladové prostory.

IMG_2836-rotated-e1620978843970.jpg
Na co chcete půjčit a proč?

Konkrétně chceme pro náš projekt Cooltainers nakoupit cca 32 kontejnerů a otevřít další lokality.

Jaká jsou rizika vašeho podnikání?

V tomto podnikání rizika nespatřuji, naopak máme nyní velké příležitosti pro růst. Poptávka je veliká a cena je pro naše klienty příznivá. S novými ani se stávajícími prostory také není problém. Pronájem lokality na Zličíně je na dobu neurčitou, nové lokality jsou na 10 let.

Analýza projektu
  • Majitel společnosti Tomáš Lichtenberg dříve působil ve společnosti Fruitisimo a Giftisimo, kde oba podíly prodal. Podnikání mu není cizí.
  • V současné době klient provozuje kontejnerovou službu ve dvou lokalitách – Zličín a Malešice, kde je k dispozici 101 kontejnerů, z 80 % jsou kontejnery pronajmuty. Kontejnery jsou ve vlastnictví klienta, pozemky jsou v pronájmu s 6 měsíční výpovědní lhůtou.
  • S výše uvedeným souvisí i účel předmětného úvěru – financování počátečních provozních nákladů v souvislosti s poskytování kontejnerových služeb v nových lokalitách Letňany a Chodov, což znamená pořízení dalších cca 32 kontejnerů. Klient kupuje kontejnery nové z důvodu snížení nákladů na opravu použitých kontejnerů. Klient rovněž kupuje kontejnery postupně, dle poptávky po uskladnění. Takže nelze vyloučit, že v případě rostoucí poptávky, bude žádat o navýšení úvěrové angažovanosti u Nafirmy.cz
  • V průměru se pronájem kontejnerů pohybuje cca 3-6 tis. Kč/měsíc – záleží na velikosti kontejnerů. Délka pronájmu je v průměru delší než půl roku.
  • Pozemek Chodov je o velikosti 8.500 m2 s pronájmem na 10 let. Tento pozemek chce klient využít jednak pro kontejnery, dále pro automatickou myčku aut a pro parkování karavanů a obytných vozů (camping) . Investici do myčky (20 Mio CZK) klient předpokládá z 85 % financovat úvěrem od banky popř. ze zdrojů potenciálních investorů a částečně z vlastních zdrojů.
  • EBITDA společnosti za rok 2020 je cca 2,3 Mio CZK a stávající splátková povinnost včetně úvěru Nafirmy.cz je 2,1 Mio CZK = konzervativní přístup. Lze předpokládat, že EBITDA za rok 2021 resp. 2022 po rozšíření služeb bude vyšší.
Rozšíření samoobslužných skladovacích prostor pro projekt Cooltainers

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek