Osm tanků na zrání piva pro pivovar Louka

  • Výnos: 8,49 % p.a.
  • Minimální výše investice: 5000 Kč
  • Cílová doba splatnosti: 07/2026

Vážení investoři,

jsme parta přátel, která si dala za cíl vybudovat minipivovar v kraji, kde jsou tradice víc než jen slovo, kde jsou okolní kopce porostlé vinnou révou a kde slivovici rozumí všichni. Louka leží v malebné slovácké podoblasti Horňácko v podhůří Bílých Karpat, v kraji, který je více políbený pivem, než by se dříve mohlo zdát.

O našem pivovaru

Psal se rok 2011, když jsme společně s přáteli začali objevovat kouzlo dnes již velmi populárního domácího vaření piva. Díky tomu, že jsme postupně získávali zkušenosti a kontakty, se nám podařilo tento koníček přetvořit v dnes již fungující podnik – Pivovar Louka. Společnost Pivovar Louka byla založena v roce 2017 za účelem vybudování minipivovaru, který navázal na zkušenosti s domácím vařením přímo v obci. Na počátku roku 2019 se nám podařilo zajistit financování, projekt a všechna nutná povolení pro rekonstrukci jedné z nejstarších budov v obci. Samotná rekonstrukce objektu trvala za pomoci našich rodin a přátel téměř rok. V roce 2020 následovala instalace technologie a spuštění provozu.

Srdcem pivovaru je 500litrová dvounádobová varna opatřená parním výhřevem. Pro zrání piva slouží sedm 1000l cylindrokónických tanků (CKT) a dva 500l CKT umístěných v ležáckém sklepě. Technologie pivovaru byla navržena pro potřeby rozjezdu podniku a vybudování značky na regionálním trhu. V průběhu jednoho roku na trhu, a to ještě v době, která přímo nehrála do karet podnikům zaměřeným na gastronomii a turismus, se nám podařilo rozjet užší spolupráci s místní restaurací Čechův dvůr a vybudovat si jméno v našem regionu a širším okolí. Naše pivo pravidelně dodáváme do několika penzionů, pohostinství a restaurací v nejbližším okolí, ale i ve vzdálenějších městech.

Proč potřebujeme investici?

V době, kdy díky pandemii byly uzavřeny všechny restaurace a pohostinství, se nám dařilo pravidelně prodávat veškerý náš výstav díky rozvozu po celé Moravě. Po rozvolnění a znovuotevření gastro podniků jsme se dostali do stavu výroby na objednávku, při kterém většinou již nezbude pivo pro koncové zákazníky. Rozvoz domů a do pivoték jsme museli stopnout a plánovaný stánkový prodej výrazně osekat, a to jen kvůli tomu, že nemáme kapacitu pro to, abychom vyrobili více piva. Rozumíme našim zákazníkům, kteří smutně odcházejí s prázdnou nebo telefonují s nepořízenou, protože víme, že více piva znamená více radosti. A právě proto se obracíme na vás, naše stávající, ale i potenciální budoucí zákazníky, s žádostí o pomoc s financováním rozšíření našeho pivovaru. Současný výstav pivovaru je 720 hl za rok. I při tomto výstavu jsme dokázali přijít na trh s 25 druhy piva a další samozřejmě plánujeme. Rádi bychom svým zákazníkům přinášeli na stůl každý měsíc nové pivo a nabízeli jim nové rozmanité pivní chutě. A právě k tomu, abychom toho docílili, potřebujeme rozšířit kapacity ležáckého sklepa.

Náš projekt na Nafirmy.cz

Cílem projektu je dokončení nyní rozestavěných prostor pro potřeby zrání piva a nákup osmi 1000l CKT. Díky tomu bychom dosáhli minimálně dvojnásobného výstavu. Cylindrokónický tank je nádoba s kónickým dnem, která se dnes v pivovarnickém průmyslu hojně využívá zejména pro kvašení a zrání piva. Pivo v těchto nádobách po dobu zrání získává svůj charakter, zakulacuje a profiluje se jeho chuť a vlivem zbytkových kvasinek se přirozeně dosycuje, aby mělo říz.

Samotný prostor, kde budou tanky umístěny, je před dokončením. Schvalování rozšíření ležáckého sklepa je v procesu a nám už zbývá pouze nákup nových nádob. Díky němu bychom své působení dokázali rozšířit nejen do Čech, ale i na blízké Slovensko.

Osm tanků na zrání piva pro pivovar Louka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek