Crowdestor

Crowdestor - logo
Crowdestor

Crowdestor – popis platformy

Crowdestor je investiční platforma založená na principu peer-to-business, která byla zaregistrovaná v Estonsku v roce 2017. V letech 2019 a 2020 na sebe v oblasti peer-to-peer (P2P) začala upoutávat více pozornosti a počet aktivních investorů vzrostl až na 20 000.

Investoři si zde mohou vybrat z rozmanité nabídky podnikatelských projektů v oblasti energetiky, zábavy, nemovitostí, restaurací, lesnictví, zemědělství a mnoha dalších oborů. Působnost platformy sahá i za hranice baltských států a k dispozici je i řada mezinárodních projektů. Mezi ty nejzajímavější patří například mobilní hra Dystopia a film Warhunt. Pokud jde o zajištění, většina projektů zaměřených na development je zajištěna zástavou nemovitostí, další projekty osobními zárukami a zástavami akcií nebo vlastnických práv. Vzhledem k nabízeným úrokům nepřekvapí, že buyback garance chybí.

Výnosy dosahují až 36 % ročně, některé projekty navíc nabízejí tzv. odměny za úspěch, které potenciálně výnosy ještě zvyšují. Průměrný výnos činí aktuálně přibližně 20 % ročně. Pro udělání si obrázku o rizicích projektů je dobré sledovat stránku statistik, kde platforma uvádí stav splácení všech na ní uveřejněných nabídek.

Minimální výše investice je 50 EUR. Investoři nemusí platit žádné poplatky, výjimku tvoří pouze investice na sekundárním trhu. Ten nabízí dodatečnou likviditu za cenu 2% z prodeje.

Platforma Crowdestor poskytuje detailní informace o každé nabízené investiční příležitosti. Popisy projektů zahrnují podrobnosti o dlužníkovi, podnikatelském záměru projektu a o plánovaném využití získaných finančních prostředků. Na profilech investorů najdete taktéž pravidelně doplňované informace o průběhu projektů.

Na chodu platformy se aktivně podílí více než 20 000 investorů, kteří mají u některých projektů příležitost přímo zasáhnout do jejich budoucnosti a hlasovat o dalším vývoji. Ti nejaktivnější mohou využívat výhody Crowdestor club, jako je cashback na investice, nulové poplatky na sekundárním trhu, personalizovaná podpora, dárky nebo komunikace s vedením platformy přes aplikaci Telegram.

Crowdestor – základní data

 • Rok založení: 2017
 • Podporované měny: EUR
 • Průměrný roční výnos: 20%
 • Splatnost nabídek: cca 1 rok
 • Minimální výše participace: 50,- EUR
 • Poplatky pro investora: X (2% prodej na sekundárním trhu)
 • Auto Invest: X
 • Sekundární trh:
 • Garance vykoupení: X
 • Možnost předčasného vystoupení z investice:
 • Oficiální webové stránky: https://crowdestor.com
 • Oficiální blog: https://crowdestor.com/en/page/blog

Podrobné statistiky platformy jsou k dispozici zde.

Crowdestor – lidé

Crowdestor - Janis Timma – CEO & Co-founder
Janis Timma

Janis Timma – CEO & Co-founder

Janis Timma pracoval sedm let jako vedoucí oddělení energetiky advokátní kanceláře BDO a nyní je generálním ředitelem a spoluzakladatelem platformy Crowdestor. Současně také zastává funkci generálního ředitele lotyšského sdružení tepláren a elektráren a na pole peer-to-business investování díky tomu přináší rozsáhlé zkušenosti s financováním energetických dohod.

LinkedIn

Hodnocení investorů

Crowdestor – Hodnocení investorů

Crowdestor
{{ reviewsOverall }} / 5 Hodnocení uživatelů (0 hlasů)
Nabídka investic
Platforma
Komunikace
Osobní hodnocení
Hodnocení uživatelů: Zanechat hodnocení
Order by:

Zatím tu není žádné hodnocení. Buď první, kdo napíše recenzi.

User Avatar User Avatar
Uživatel P2Pfóra
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Zanechat hodnocení

Recenze, odkazy

Crowdestor – recenze a odkazy na další zdroje

Informace z P2Ptrhu:

Informace odjinud:

Zajímavosti

Crowdestor – zajímavosti

Ke stažení

Bonus

Crowdestor – bonus k první investici

Portál Crowdestor nabízí při využití odkazu níže investorům cashback +1% k investicím provedeným do 180 dní po registraci. Registrovat se lze skrze tlačítko níže, které obsahuje unikátní odkaz.

Registrací zároveň podpoříte i tento projekt a přidružené fórum.

V případě, že budete chtít zaslat aktuální informaci o bonusu či si ověřit zda v danou chvíli neexistuje lepší nabídka, napište nám a my vám rádi dáme vědět na email.

Crowdestor – alternativy

Estateguru logo
Estateguru
EvoEstate - logo
EvoEstate
FinGOOD
FinGOOD

Crowdestor – diskuse

Diskusi k portálu naleznete na přidruženém P2P fóru.

Poslední aktualizace 06/2021

Přesunout se na začátek