BMW M3 E30 (od 8.4. 18:00)

Portu Gallery - BMW M3 E30
  • Výnos: Investiční certifikát
  • Minimální výše investice: 1 Kč

BMW E30 z 80. let patří dnes k vyhledávaným modelům třídy tzv. youngtimerů. Tehdejší trojková řada se vyznačovala vyváženými jízdními vlastnostmi, nadčasovým designem (jehož kvality se projevují do současnosti) a v neposlední řadě i šíří nabídky. Kromě klasického čtyřdveřového sedanu existovala i sportovněji střižená dvoudveřová verze, ale také pětidveřové kombi a dvoudveřový kabriolet s plátěnou střechou. Specialitou budiž „polokabriolet“, verze Baur, verze 325iX se stala prvním modelem řady 3 vybaveným pohonem všech kol. BMW řady 3 (E30) se vyrábělo v letech 1982 až 1994 a za celou dobu vzniklo přes 2 339 520 kusů.

Jelikož pod kapotou se objevila celá řada motorů (benzinový čtyř- a šestiválec a naftový šestiválec), z běžnějších modelů jsou vyhledávány zejména verze se šestiválcem 2,5 litru o výkonu 170 koní a karoserií kupé (neboli v tomto případě dvoudveřový sedan) či kabriolet.

Vrcholem celé řady je samozřejmě vůz, který vám zde představujeme: M3. Auto, které „přivezlo“ závodní geny na běžné silnice. Během výrobního cyklu vznikla celá řada různých verzí a specialit – kromě typů EVO zmiňme třeba i ultravzácný kabriolet. K velkým raritám patří i úžasně vyvážená 320is. I když se BMW M3 E30 vyváželo i do Spojených států a Kanady (z celkových 17 184 vozů tam putovalo celkem 5 300 kusů) pro sběratele jsou jistě nejzajímavější evropské verze. Nejen, že se speciality za oceán nevyvážely, ale jsou obecně raritnější.

Příkladem budiž upisovaná M3 E30 se silnějším motorem EVO, která nabízí ještě ryzejší zážitek než již tak velmi dravá „základní verze“.

Užitečné odkazy:

BMW M3 E30 (od 8.4. 18:00)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek