Bunnahabhain 2009 – 2010 (od 25.2. 19:00)

Portu Gallery - Bunnahabhain 2009 - 2010
  • Výnos: Investiční certifikát
  • Minimální výše investice: 1 Kč

Příležitost investovat do dvou ExSherry Butt sudů s dlouhodobým výhledem. První sud byl naplněn 17. března 2009, pomalu tedy dosahuje 12let a stále si drží neuvěřitelných 67,2 % alkoholu. Druhý sud byl naplněn 6. října 2010 a při síle 69,3 % alkoholu, se za posledních 10 let vypařilo jen 0,7 % (Angel’s share), což svědčí o vysoké kvalitě sudu i zajímavém potenciálu.

Skotská palírna Bunnahabhain je jednou z osmi palíren na ostrově Islay, který leží západně od skotské pevniny. Dobře známé ostrovy Islay a sousedící Jura jsou mezi milovníky whisky oblíbené pro svou mystickou atmosféru a atypickou chuť whisek z místních palíren.

Bunnahabhain byla postavena na severu ostrova, daleko od ostatních palíren, v roce 1883. Díky své odlehlosti a drsnému terénu v okolí se o zásobování palírny až do roku 1993 starala slavná nákladní loď, Clyde Puffer. Tato loď nebyla populární jen kvůli zásobování a přívozu novinek do palírny, obyvatelé Glasgow vždy netrpělivě vyčkávali v přístavu, když se měla Clyde Puffer vrátit na oplátku se zásobou sudů “té dobré whisky z ostrova”. Whisky Bunnahabhain je snadno k poznání díky své slané chuti, kterou získává kvůli bezprostřední blízkosti palírny k moři. Studené a větrné podnebí se také zaslouží o udržování perfektních podmínek k zrání sudů v místních skladech. Chytrým tahem je navíc časté používání sudů po Sherry (exSherry Butt), které při svém druhém naplnění dokážou udržet sílu alkoholu nezvykle dlouhou dobu a jsou tedy ideální pro dlouhodobé zrání, 18 – 40 let. Kombinace nasládlé a slané chuti je pak atraktivní charakteristikou v aukcích po celém světě, jak mezi milovníky whisky, tak investory.

V roce 2014 přešla palírna do vlastnictví jihoafrické společnosti Distell, která spravuje několik značek whisky a vína z různých koutů světa. Plány na rozšíření palírny a investice do nejmodernějších technologií jsou už dávno v pohybu, Bunnahabhain si ale zároveň nadále zachovává svou dlouholetou tradici a rodinnou atmosféru.

Užitečné odkazy:

Bunnahabhain 2009 – 2010 (od 25.2. 19:00)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek