Kolekce vína En Primeur 2021 #4 (26.1. 18:00)

Portu Gallery - Kolekce vína En Primeur 2021
 • Výnos: Investiční certifikát
 • Minimální výše investice: 1 Kč
 • Start úpisu: 26. 1. v 18:00
 • Cílová částka: 1 350 000 Kč
 • Vinařství: Chateau Gruaud Larose
 • Oblast: Bordeaux
 • Apelace: Saint-Julien 
 • Klasifikace: 2. třída Cru Classé
 • Země: Francie
 • Ročník: 2021
 • Počet kusů: 480 kusů
 • Objem 1 kus: 0,75 l

Čím je Kolekce vína En Primeur 2021 #4 unikátní?

Apelace Saint-Julien

Kolekce obsahuje 480 kusů unikátního francouzského vína z oblasti Bordeaux v apelaci Saint-Julien. Saint-Julien je apelací, která se nachází v subregionu Médoc. Obě jsou součástí světoznámé vinařské provincie Bordeaux. Apelace byla pojmenována podle obce Saint-Julien-Beychevelle a je jedním ze šesti obecních označení v Médocu. Nachází se tu řada vinařství nesoucích klasifikaci Grand Cru Classé.

Vinice Saint-Julien leží na sedimentárních horninách. Na rozdíl od povrchových půd, které jsou neporušenou vrstvou štěrků, je toto podloží překvapivě složité a zároveň důvodem, proč jsou vína Saint-Julien tolik odlišná. Maximální povolený výnos na jeden hektar je 45 hektolitrů vína. Oblast Saint-Julien se podle charakteru vína dělí do dvou částí. Jižní vína, která jsou hladší a jemná, úzce souvisí s víny Margaux. Zatímco severní vína, která jsou robustnější a obsáhlejší (například vína Léoville), mají více společného spíše s víny Pauillac. Odrůdy vína pěstované pod tímto označením jsou stejné jako odrůdy pěstující se v celé oblasti Médoc, tj. převážně Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot, Malbec , Petit Verdot a Carménère. Mezi nejznámější vína oblasti patří třeba tato: Château Ducru-Beaucaillou, Château Gruaud-Larose, Château Léoville-Barton, Château Léoville-Las Cases, Château Léoville-Poyferré.

Chateau Gruaud Larose

Vinařství založil jistý Gruaud, avšak dobrou pověst mu jako první získal až jeho synovec Larose. V 19. století byla usedlost rozdělena na dvě ideální poloviny (Chateau Gruaud Larose Sarget a Chateau Gruaud Larose Faure), jež se pak znovu spojily roku 1935, kdy je zakoupila rodina Cordierových. V září 1993 pak Chateau přešlo do vlastnictví průmyslového giganta Alcatel Alsthom. O tři roky později a po značných investicích v podobě nejmodernějšího vybavení se rozhodl Pierre Suard, tehdejší generální ředitel skupiny, usedlost opět prodat. Chateau Gruaud Larose zakoupila na jaře 1997 rodina obchodníka s vínem Bernarda Taillana Vinse. Generálním ředitelem usedlosti byl jmenován Jean Merlaut, muž, který se v Médocu narodil a vyrůstal. Prý vždy věděl, že jeho osudem bude práce na jedné z velkých usedlostí. Je až zahanbující hovořit s takovým člověkem, jenž měří čas a pokrok na půlstoletí a který má v malíčku hluboké znalosti nashromážděné celými generacemi předchůdců. Má instinktivní cit pro to, jak co nejlépe využít počasí a jak se přizpůsobit požadavkům trhu.

Kolekce vína En Primeur 2021 #4 (26.1. 18:00)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek