Kolekce vína En Primeur 2020 #4 (20.01. 18:00)

Portu Gallery - Vína En Primeur #4
  • Výnos: Investiční certifikát
  • Minimální výše investice: 1 Kč

Čím jsou Giscours, Petit-Village, Troplong Mondot, 2020 unikátní?

Kampaň „En Primeur“ spočívá v nákupu bordeauxských vín v době před jejich scelováním a lahvováním, a to přesně rok po sklizni – v době, kdy má víno před sebou ještě zrání v barikových sudech po dobu od 6 do 18 měsíců. Za dobu zrání cena vína stoupne, nikdo ale předem neví, o jakou částku se bude jednat – neexistuje totiž pevná cena. Tento tradiční způsob obchodování s vínem se začal ve Francii využívat před více než dvě stě lety a nabízí investorům jedinečnou příležitost dostat se k vysoce kvalitním vínům oblasti Bordeaux, kde je kampaň nejrozšířenější. Ročník 2020 se díky ideálním podmínkám na francouzských vinicích dočkal hojné sklizně. Z toho důvodu jsou letošní „En Primeur“ vína dostupná za příznivé ceny. S nižší úrodou dochází ke zvyšování cen a pro počáteční investici je nutné sáhnout hlouběji do kapsy.

Nejedná se přitom o krátkodobou záležitost – investiční alkohol patří obecně mezi dlouhodobější investice, ke zhodnocení tedy dochází až v řádu let, někdy dokonce desítek.

Co kolekce obsahuje

Kolekce obsahuje 1440 kusů unikátních francouzských vín o obsahu 0,75 l ze tří různých vinařství z oblasti Bordeaux ve Francii, nejslavnější vinařské oblasti světa přezdívané vinařský Olymp. Právě skvělé klimatické podmínky, za které vděčí blízkému Atlantiku i řece Gironde, a vhodná půda, jsou faktory, které zde umožňují každoročně produkovat jedna z nejslavnějších a nejlepších vín na světě. Každé ze tří nabízených chateaux je přitom osobité a svým způsobem jedinečné.

Chateau Giscours, Margaux

Tato vinařská usedlost je situována ve vinařské obci Labarde. V roce 1952 ho koupila rodina Tariových, která chateau, vinicím i kvalitě vrátila jejich bývalou slávu. Château Giscours je elegantní, dobře strukturované víno s nádherně jasnou vůní. Na patře je svůdné díky rafinovaným, hedvábným tříslovinám. Je to silné, okouzlující a nesmírně půvabné víno. Vyznačuje se výjimečným terroirem a činí z něj jedno z nejslavnějších vín z Margaux na světě Je to plné a silné víno, které se časem nádherně vyvíjí a jehož požitek se předává z generace na generaci.

Chateau Petit-Village, Pomerol

Château Petit-Village se nachází v blízkosti vísky Catusseau, na nejvyšším místě celého území apelace Pomerol na krásné jílovo-oblázkové plošině bohaté na železo. Jedná se o vinice o rozloze 10,5 ha ve tvaru trojúhelníku. Má skvělý terroir – půda je složena z hlubokého štěrku potaženého lehkým a písčitým jílem na hardpan podloží oxidu železa. Vína jsou pod neustálou kontrolou teploty v kádích a ke každé se přistupuje zcela individuálně. Výsledkem je víno super hvězdné kvality, dokonce i v horších letech. Je plné, bohaté, syté barvy a hroznové chuti. S pevnou strukturou, zralou a poddajnou tříslovinou a lahodnou sametovou chutí.

Chateau Troplong Mondot, Saint-Émilion

Rozloha vinohradu je 43 ha v souvislé ploše a je jedním z nejrozsáhlejší v celé apelaci. Vinohradu dominuje osamělý pahorek Mondot, který kulminuje ve výšce 110 m nad mořem. V půdní skladbě 23 parcel se střídají nánosové jílovité půdy, více či méně písečné, smíchané s vápencovými štěrky, křemičitými valounky, šedými písky a úlomky břidlice. Většina viničních keřů je stará 35 let, ale mnozí jedinci jsou starší i osmdesáti let. Roční hektarový výnos je průměrně 40 hl. Biodiverzita je již po 20 let chráněná a s okolními lesy poskytuje ideální podmínky pro lokální faunu.

Kolekce vína En Primeur 2020 #4 (20.01. 18:00)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek