Karel IV. – Otec vlasti (od 25.3. 18:00)

Portu Gallery- Karel IV Otec vlasti
  • Výnos: Investiční certifikát
  • Minimální výše investice: 1 Kč

Sám název uměleckého díla hovoří jasně. Obraz je součástí kolekce o největším panovníku našich dějin Karlu IV. Byl namalován při příležitosti 100. oslav vzniku samostatného státu. Karel IV. vždy pro naší zemi znamenal mnoho a jeho odkaz si připomínáme stále.

Umělec obraz namaloval akrylovými barvami v zajímavé barevné kombinaci. Umně ztvárnil Karla IV. i jeho architektonická díla Karlštejn a Karlův most vyčnívající za jeho siluetou. Jak je u Joa Muczky jr. známé, pohrál si s perspektivou, plastičností získanou použitím světlých a tmavých odstínů, ale i studených a teplých barev. Jeho hra s barvami je vskutku fascinující. Z obrazu vyzařuje majestátnost Karla IV. Na tomto uměleckém díle byly použity styly expresionismu a klasicismu s použitím techniky vrstvování od nejsvětlejší po nejtmavší barvu.

Tvorba Joa Muczky jr. je specifická jeho technikou, kterou sám nazývá „Muckyzmus“. Je to kombinace stylů a techniky vrstvování od nejsvětlejších do nejtmavších barev. Některá díla jsou malována až padesáti vrstvami. Jeho dílo je nevšední nejen svou barevností a stylem, ale také strukturou. Mnohé obrazy v sobě skrývají různé motivy a tahy, které na první pohled divákovi uniknou, obraz tak umí upoutat pozornost opakovaně. Díla jsou malována ve stylu pop-artu, impresionismu, kubismu, klasicismu a expresionismu.

Užitečné odkazy:

Karel IV. – Otec vlasti (od 25.3. 18:00)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek