Kolekce vína En Primeur 2020 #2 (2.9. 18:00)

Portu Gallery - Kolekce vína En Primeur 2020
  • Výnos: Investiční certifikát
  • Minimální výše investice: 1 Kč

Co kolekce obsahuje

Kolekce obsahuje po 480 kusech unikátních francouzských vín z pěti různých vinařství z oblasti Bordeaux ve Francii, nejslavnější vinařské oblasti světa přezdívané vinařský Olymp. Právě skvělé klimatické podmínky, za které vděčí blízkému Atlantiku i řece Gironde, a vhodná půda, jsou faktory, které zde umožňují každoročně produkovat jedna z nejslavnějších a nejlepších vín na světě. Každé z pěti nabízených chateaux je přitom osobité a svým způsobem jedinečné.

Chateau Beauregard, Pomerol

Jedná se o výjimečný zámecký terroir, v jehož půdní skladbě dominují jílovové štěrky. Má celkovou rozlohu 17,5 ha, což ho řadí mezi nejrozsáhlejší vinařství v Pomerolu. Jedná se o víno syté barvy s purpurovým odstínem odhalující intenzivní a komplexní aroma černého ovoce – třešně, černého rybízu a ostružiny. Dokonalá kompozice dubového sudu se harmonicky mísí s tóny fialek, sladkého koření a eukalyptu. Výraz v ústní dutině je hedvábný a lahodný. Tříslovinová struktura je pevná a intenzivní. Château Beauregard má bezpochyby potenciál stárnutí 20 a více let.

Chateau Cantenac Brown, Margaux

Vinařství se rozkládá na štěrkovité půdě vhodné pro odrůdu Médoc, zdejší půda umožňuje dobré odvodnění, což poskytuje vinné révě ideální podmínky. Vinice má rozlohu 60 ha, průměrný věk révy dosahuje 35 let. Jedná se o víno pyšnící se tmavě granátovou barvou s jemně nafialovělými tóny uvolněnou z robustní slupky vyzrálých hroznů. Vůni komponují lahodné noty květů červené růže, čajových lístků, rudé třešně a černého rybízu, za doprovodu smyslného tónu fialky. Chuťový výraz je přesný, tělnatý a šťavnatý. Jeho kostra je zbudována z dokonale vyzrálých a svěžích taninů. Dlouze trvající a bohatě aromatické ústní aroma je sestaveno z přívětivých tónů tmavého peckovité a černého lesního ovoce, v dokonalé harmonii s notou višně v čokoládě.

Chateau Cos d´Estournel, Saint-Estèphe

Vinohrad se rozprostírá mezi apelacemi Pauillac a Saint-Estèphe. Od Château Lafite odděluje Cos d´Estournel potůček Breuil. Na západní straně nedaleký Atlantik a na východě veletok Gironde regulují případné teplotní excesy po celou roční dobu. Rozloha vinohradu je 67 ha a tvoří ho 30 parcel. Pahorek spolu se čtvrtohorními štěrky z řeky Gironde umožňují dokonalou drenáž přebytečné vody a vytváří tak jeden z nejvýznamnější viničních terroirů na světě. Víno se pyšní rubínovou barvou, vůni komponují ostružiny, noty tuhy a plody černého rybízu. Vůně jsou doprovázené delikátními tóny tmavých květů růže a pivoňky. Chuťový výraz je poměrně tělnatý, komplexní, jemně alkoholově nasládlý a pevně strukturovaný vyzrálými taniny.

Kolekce vína En Primeur 2020 #2 (2.9. 18:00)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek