Lafite Rothschild Vertical Selection 1970-2017 (5.8. 18:00)

Portu Gallery - Lafite Rothschild Vertical Selection
  • Výnos: Investiční certifikát
  • Minimální výše investice: 1 Kč

Slavné Chateau vedl do roku 2018 podle tradičních metod a s úzkostlivou péčí pro barona Erica z francouzské větve Rothschildů Charles Chevalier. V polovině sedmdesátých let minulého století přitom došlo ke změně výrobního stylu, kdy bylo učiněno rozhodnutí ponechat vína v sudech kratší dobu. Pod vedením Chevaliera se vína stala naprosto perfektní, často jsou považovány za nejlepší ze všech vinic 1. třídy vzrůstu. Bohaté kořeněné ovocné aroma podpořené vyzrálými dobovými tříslovinami z něj dělá víno s nesrovnatelnou delikátností. Před třemi lety převzala vedení vinařství baronova dcera Saskia s cílem zachovat rodinné dědictví a know-how.

Lafite obsazuje v seznamu nejlepších vinařství nejvyšší pozice nepřetržitě již od roku 1855, kdy byl seznam poprvé zveřejněn a po celém světě je považován za legendu. Vinice usedlosti se rozkládají na nejmírnějších pahorcích obce Pauillac tvořené z hlubokých vrstev jemného štěrku, ty profitují z ideálního slunečního svitu. Tato půda má jedinečné vlastnosti a víno vyráběné z révy, jež na ní roste, představuje ve světě znalců absolutní standard dokonalosti. Díky správě vinařství rodinou Rothschildových, která usedlost modernizovala jak v estetickém smyslu, tak v oblasti praktické účelnosti, patří sklepy Lafite k největším architektonickým zajímavostem bordeauxského regionu.

Příležitost nabízí investovat do výběru 48 kusů francouzských vín Chateau Lafite Rothschild v ročnících 1970-2017. Dostupnost této vertikální kolekce z proslulé bordeauxské oblasti Pauillac na českém trhu je naprosto unikátní a vy se díky Portu Gallery můžete stát součástí dlouhé historie tohoto skvostného vinařství.

Lafite Rothschild Vertical Selection 1970-2017 (5.8. 18:00)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek