Maison Roche de Bellene, 2019 (21.10. 18:00)

Portu Gallery - Maison Roche de Bellene, 2019
  • Výnos: Investiční certifikát
  • Minimální výše investice: 1 Kč

Co kolekce obsahuje

Vinařská usedlost Domaine de Bellene se nachází ve staveních z 16. století, v samém srdci burgundského vinařského městečka Beaune. Jméno Bellene je středověkým názvem města Beaune a Nicolas Potel zvolil tento název s odkazem na město historicky spjaté s vínem a proslulé rozmanitostí svých terroirů.

Majitel postupně uvádí jednotlivá stavení do původní podoby, za použití původních stavebních materiálů. Při rekonstrukci a potřebné modernizaci objektů a vinic se přitom dbá na minimální dopad na životní prostředí a okolní přírodu. Všechny druhy vinné révy jsou opracovávány ekologicky a podle vinifikace, bez pomocných a obohacujících látek. Používají se přitom ekologické a šetrné materiály.

Cílem Domaine de Bellene je vlastnit především starší vinice. Nejmladší, které zde nalezneme, jsou staré 35 let, nejstarší pak 104 let. To je velká výhoda, neboť kořeny rostlin tak jsou hluboko prorostlé a čerpají to nejlepší ze spodních vrstev půdy. Umožňuje to také překonat vysokou vlnu veder, neboť si kořeny berou vodu až ze 4 metrů hloubky. Vinohrady jsou obdělávané podle biologických metod a vína jsou produkována bez použití enologických přísad, nejsou nikdy optimalizována, ani obohacována o kyseliny. Během sklizně jsou pak všechny hrozny sbírány ručně.

Kolekce obsahuje 960 láhví unikátních burgundských vín rozdělených do 5 různých apelací vinařství Maison Roche de Bellene –⁠ Corton (240 láhví), Volnay (240 láhvi), Meursault (120 láhví), Puligny-Montrachet (120 láhví) a Chassagne-Montrachet (240 láhví). V případě prvních dvou zmíněných apelací se jedná o červené odrůdy Pinot Noir, zbylé tři patří mezi bílé odrůdy Chardonnay.

Corton Grand Cru Le Rognet

Vinohrad Le Rogne (v překladu „ořezaný“), se rozkládá v severní části Côte de Beaune, západně od obce Buisson.

Senzorický výraz: Toto majestátní víno se vyznačuje tmavě rudou barvou s oranžovým a nafialovělým nádechem. Vůni komponují noty plodů červeného i černého ovoce, koření a jemný živočišný tón. Sametové taniny a svěží acidita dotváří dokonalý harmonický pocit.

Volnay 1er Cru Clos des Chênes

Vinohrad se rozkládá v horní části svahu, jižně od obce Volnay, jeho celková rozloha je 2,8 ha.

Senzorický výraz: Jedná se o zářivě rubínové víno s fialovými odlesky.Vůni květin dominuje výrazný tón fialky, noty tmavého peckovitého ovoce a vanilky. Výraz tohoto vína je často charakterizován jako „elegantně dámský“.

Meursault 1er Cru Genevrières

Vinohrad Genevrières (v překladu „jalovce“) se rozkládá severně od obce Meursault.

Senzorický výraz: Šat vína dekoruje zářivá zlatavá barva.Vůni komponují noty zeleného citronu, eukalyptu, vanilky a lískového oříšku. Chuť vína je elegantní, ušlechtilá, štědrá a harmonická. Dlouze trvající ústní aroma je sestaveno z not světlého vyzrálého ovoce, zázvoru a pepře.

Puligny-Montrachet 1er Cru Les Pucelles

Vinohrad Les Pucelles (v překladu „panny“) se rozkládá v přímém sousedství, východně, od Batard-Montrachet.

Senzorický výraz:. Významné bílé burgundské víno se vyznačuje zářivou, světle zlatavou barvou, doprovázenou jemně nazelenalým nádechem. Vůni charakterizují noty citrusů, bílé hrušky, růže z Jericha a mučenky. Chuť vína je intenzivní, doprovázená aroma čerstvého másla a vyzrálých citrusů.

Chassagne-Montrachet 1er Cru Clos Saint-Jean

Clos Saint-Jean je vinohrad, který se rozkládá v centru apelace, v sousedství obce Chassage-Montrachet.

Senzorický výraz: Zářivá světle zlatá barva, doplněná nazelenalými odstíny, dekoruje šat ušlechtilého vína. Vůně bílého čerstvého másla doplňuje výrazný tóny křemíku a pražené veky. Chuťový výraz a ústní aroma charakterizují noty světlého medu a vyzrálé hrušky.

Maison Roche de Bellene, 2019 (21.10. 18:00)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek