Modré safíry – lot 95 ks (12.8. 18:00)

Portu Gallery - Modré safíry
  • Výnos: Investiční certifikát
  • Minimální výše investice: 1 Kč

Portu Gallery Vám představuje v pořadí již druhý úpis vzácných a velmi žádaných modrých safírů, tentokrát o 95 kusech a celkové váze 99,2 karátů. Každý kámen z nabízeného lotu je přitom opatřen certifikátem o identifikaci drahého kamene (T.G.L.).

Safír je mimořádně tvrdý kámen, stejně jako rubín dosahuje stupně 9 Mohsovy stupnice a je po diamantu druhým nejtvrdším kamenem na světě. Safíry v odstínech od bledě modré až po intenzivní královskou modrou jsou obecně velmi oblíbené nejen jako alternativní investiční nástroj, ale také ve šperkařském průmyslu. Pro svoji tvrdost se používají také na výrobu sklíček a ložisek hodinek.

Samotný název tohoto drahokamu pravděpodobně vznikl z hebrejského slova „sappire“, což v překladu znamená modrá. Modrá barva je tradičně spojována s aristokracií, romantikou a je také vnímána jako barva loajality. Z toho důvodu jsou modré safíry často vybírány jako zásnubní a svatební šperky. Nejznámější je bezesporu zásnubní prsten s modrým safírem, který princ William daroval své snoubence Kate Middletonové, budoucí vévodkyni z Cambridge. Nosila ho totiž jeho matka, princezna Diana. Tím se stal modrý safír zasazený do osmnáctikarátového bílého zlata s diamanty nejslavnějším šperkem na světě.

Traduje se také, že lidé v minulosti věřili na nadpřirozené schopnosti drahých kamenů. V případě safíru se lidé domnívali, že kámen dopřeje jeho nositeli sílu, čistotu a věčný život. Od středověku se pak schopnostem safírů přisuzovaly ty nejvyšší duchovní hodnoty jako věrnost, upřímnost a moudrost. Pravděpodobně proto byl v minulosti hojně využíván pro zdobení prstenů církevních hodnostářů, aby jim pomohl očistit srdce a posílit víru v Boha. Své pevné místo má od nepaměti také na špercích a korunovačních klenotech nejvyšší šlechty a královských rodin. Nechybí ani na českých korunovačních klenotech, konkrétně je umístěn na koruně a jablku.

Safíry patří spolu s rubíny a smaragdy mezi tři nejvýnosnější barevné drahokamy, říká se jim Velká trojka. Jedná se o historicky prověřené a likvidní aktivum, které se obchoduje již více než 5 000 let a předpokládá se, že trend bude i nadále pokračovat. Je to dané rostoucí světovou poptávkou při současném úbytku zásob. Největší nedostatek je právě u těchto drahokamů o velikosti nad jeden karát. Safíry se řadí mezi jedny z nejvzácnějších a nejcennějších drahokamů, jsou navíc také velmi odolné.

Modré safíry – lot 95 ks (12.8. 18:00)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek