Esketit

Esketit logo

Esketit – popis platformy

Esketit je v roce 2020 vzniklá platforma se sídlem v Irsku. Tím se však nenechte zmást, je tomu tak pouze z legislativních důvodů a fyzické sídlo společnosti najdete v Lotyšsku. Tam také sídlí vlastník Esketitu – z Mintosu všem dobře známá nebankovní finanční společnost Creamfinance, která se specializuje na poskytování spotřebitelských, zejména nezajištěných, úvěrů. Esketit je tak po Lendermarketu či Afranze další platformou, kdy se poskytovatel půjček rozhodl osekat svoji nabídku na konkurenčních tržištích a založit si svoje.

Na platformě Esketit najdete půjčky ze společností spadající do skupiny Creamfinance a také dva poskytovatele, kteří technicky do skupiny nespadají, mají však stejné vlastníky – pány Matisse Ansviesulisa a Davise Baronse. Aktuálně tak lze vybírat z České republiky, Jordánska, Španělska, Polska a výhledově pravděpodobně ze Srí Lanky a Mexika. Nabízené úroky se pohybují od 10% p.a. až po 14% p.a.. Všechny na platformě nabízené půjčky mají závazek zpětného odkupu v případě, že půjčka spadne do prodlení delšího než 60 dní. V případě potíží poskytovatele však nemusí být závazek ctěn, takže je dobré sledovat i skupinovou garanci, kterou mají jen někteří poskytovatelé – viz obrázek níže.

Esketit - poskytovatelé půjček
Esketit – poskytovatelé půjček

Pro platformy vlastněné jednou finanční skupinou jsou její výsledky extrémně důležité a tak jen zmiňme, že v rámci ratingů skupině Creamfinance Holding LTD Financial ExploreP2P udělilo 67 bodů ze 100. To Welfio je přísnější a byť ne kvůli zhoršeným hospodářským výsledkům, ale kvůli nedostatečné úrovni reportingu, hodnotí zaběhlé Creamfinance pobočky 48%.

Esketit v P2P pohybujícího se investora ničím nezaskočí a je vybaven všemi moderními funkcionalitami – autoinvestem či sekundárním trhem. Investovat je možné od 10 EUR a Euro je jedinou měnou, ve které lze investici provést. Investování je pro investory bez poplatku a to včetně sekundárního trhu. Určitě potěší i to, že se na platformě nesetkáte s žádnými neúročenými obdobími (jako jsou grace period či pending payments) a investice je úročena od dne jejího nakoupení až po její splacení (či prodej na sekundárním trhu).

Esketit – základní data

 • Rok založení: 2020
 • Podporované měny: EUR
 • Průměrný roční výnos: 13%
 • Splatnost nabídek: 1 den – 90 dní
 • Minimální výše participace: 10,- EUR
 • Poplatky pro investora: X
 • Auto Invest:
 • Sekundární trh:
 • Garance vykoupení:
 • Možnost předčasného vystoupení z investice:
 • Web platformy: https://esketit.com/
 • Oficiální blog platformy: https://blog.esketit.com/

Další informace – Esketit: recenze investiční P2P platformy s půjčkami od poskytovatele Creamfinance

Další informace – Rozhovor s CEO Esketitu Vitālijsem Zalovsem

Esketit – lidé

Esketit - Vitālijs Zalovs
Vitālijs Zalovs

Vitālijs Zalovs – CEO

Vitālijs má téměř 10 let zkušeností z oborů ve finančnictví. A co víc – většinu z nich získal přímo v odvětví P2P, když působil řadu let na platformě Mintos.

LinkedIn

Hodnocení investorů

Esketit – Hodnocení investorů

Esketit
{{ reviewsOverall }} / 5 Hodnocení uživatelů (0 hlasů)
Nabídka investic
Platforma
Komunikace
Osobní hodnocení
Hodnocení uživatelů: Zanechat hodnocení
Order by:

Zatím tu není žádné hodnocení. Buď první, kdo napíše recenzi.

User Avatar User Avatar
Uživatel P2Pfóra
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Zanechat hodnocení

Recenze, odkazy

Esketit – recenze a odkazy na další zdroje

Informace z P2Ptrhu:

Informace odjinud:

Zajímavosti

Esketit – zajímavosti

Ke stažení

Bonus

Esketit – bonus k první investici

Platforma Esketit nabízí novým investorům bonus 0,5% k proinvestované částce po dobu 90 dní. K uplatnění bonusu se stačí prokliknout skrze tlačítko s unikátním odkazem níže.

Registrací zároveň podpoříte i tento projekt a přidružené fórum.

V případě, že budete chtít zaslat aktuální informaci o bonusu či si ověřit zda v danou chvíli neexistuje lepší nabídka, napište nám a my vám rádi dáme vědět na email.

Esketit – alternativy

Lendermarket logo
Lendermarket
Afranga logo
Afranga
Peerberry logo
Peerberry

Esketit – diskuse

Diskusi k portálu naleznete na přidruženém P2P fóru.

Poslední aktualizace 01/2023

Přesunout se na začátek