Heavyfinance

Heavy Finance logo
Heavy Finance

Heavyfinance – popis platformy

Heavyfinance je litevská P2P platforma nabízející investice do půjček farmářům zejména na pořízení zemědělské techniky. Touto technikou jsou pak úvěry ručeny. Platforma byla založena až v roce 2020, nicméně tým za ní má s P2P, ale zejména se zemědělským sektorem bohaté zkušenosti.

Na platformě můžete ke každému projektu dohledat řadu informací, nabídky jsou poměrně detailně zpracovány. Investiční příležitosti jsou vždy konkrétní půjčkou klientovi v oblasti zemědělství. Pokud se uvedená částka nevybere celá a dlužník neodsouhlasí její nižší výši, pak se půjčka nerealizuje a investoři dostávají peníze vložené do projektu zpět na investorský účet. Méně standardní záležitostí v P2P je fakt, že úroky jsou pro investora odstupňovány podle výše částky, kterou do půjčky vloží.

Heavyfinance - informace k půjčce
Heavyfinance – informace k půjčce

Na platformě nefungují různé garance – tedy ani buyback. Zárukou je zde ručení zemědělkou technikou či jiným majetkem dlužníka, což je vždy popsáno v projektu. Ručení je pro Heavyfinance právně ošetřeno. V případě nesplácení je záruka prodána a investoři vyplaceni. Tento proces zajišťuje platforma sama. Pokud prodej záruky nepokryje všechny závazky, tak je dlužná částka požadována po dlužníkovi samotném. Platforma u každé příležitosti uvádí také svůj interní skóring dlužníka – hodnocení rizika projektu (A – nejmenší riziko). Minimální možná částka investice do projektu je 100 Euro. Na začátku roku 2021 Heavyfinance implementovalo jednoduchý autoinvest.

Pro zajištění vyšší likvidity investorům je na platformě možné půjčky odprodat na sekundárním tržišti (poplatek za prodej je 1% z prodané částky).

Heavyfinance - nabídka půjček
Heavyfinance – nabídka půjček

Platforma je nová, projekty přibývají pozvolna a často jsou brzy vyprodány. Logicky také zatím chybí historické statistiky. Platforma aktuálně působí v Litvě, Bulharsku, Portugalsku a Lotyšsku.

Pro investory je pak důležitá ještě informace, že protože se jedná o litevskou platformu, platí pro ni místní daňové zákony, které stanovují, že se z každých úrokových příjmů platí litevská daň ve výši 15%. Tj. pokud např. máte půjčku s 10%, tak vám jako investorovi je vyplaceno o 15% méně z těch deseti. Reálné příjmy jsou tedy takto ponížené. Aby se stržení oněch 15% investoři vyhnuli, lze jim poradit, aby do půjček na Heavyfinance investovali výhradně přes platformu EvoEstate, která působí jako agregátor nabídek z několika portálů a podobné daňové povinnosti se ji netýkají (za upozornění děkujeme Namorovi z P2Pfóra).

Heavyfinance – základní data

 • Rok založení: 2020
 • Podporované měny: EUR
 • Průměrný roční výnos: 9 - 13%
 • Splatnost nabídek: 10 – 36 měsíců
 • Minimální výše participace: 100,- EUR
 • Poplatky pro investora: ne (1% za prodej na sekundárním trhu)
 • Auto Invest:
 • Sekundární trh:
 • Garance vykoupení: X
 • Možnost předčasného vystoupení z investice:
 • Web platformy: https://heavyfinance.eu/

Heavyfinance – lidé

Spoluzakladatel Heavyfinance Laimonas Noreika
Laimonas Noreika

Laimonas Noreika – spoluzakladatel

Laimonas je podnikatel v oblasti fintech a jeden z předních odborníků na alternativní finance v regionu střední a východní Evropy.

V roce 2015 založil peer-to-peer platformu FinBee. Před jejím startem působil jako člen představenstva ve Viena Saskaita – společnosti konsolidující účty za služby. Laimonas vystudoval mezinárodní školu managementu ve Vilniu, kde získal titul bakaláře.

LinkedIn

Rytis Darginavičius - spoluzakladatel Heavyfinance
Rytis Darginavičius

Rytis Darginavičius – spoluzakladatel

Rytis je odborník na těžké strojírenství, ve kterém se pohybuje již 13 let. V odvětví si prošel pozicemi produktového manažera, obchodního ředitele až po podnikatele.

Před založení své první společnosti pracoval Rytis téměř 10 let pro Dojus Agro, největšího poskytovatele zemědělské techniky za západu v Litvě. V roce 2011 založil půjčovny zemědělské techniky Nova Rent a Litrental. V roce 2017 pak založil společnost Kauno Kelių Statyba zaměřenou na výstavbu dopravní infrastruktury. Úspěšně vystudoval Univerzitu v Utahu a následně získal titul MBA na Vytautas Magnus University.

LinkedIn

Hodnocení investorů

Heavyfinance – Hodnocení investorů

Heavyfinance
{{ reviewsOverall }} / 5 Hodnocení uživatelů (0 hlasů)
Nabídka investic
Platforma
Komunikace
Osobní hodnocení
Hodnocení uživatelů: Zanechat hodnocení
Order by:

Zatím tu není žádné hodnocení. Buď první, kdo napíše recenzi.

User Avatar User Avatar
Uživatel P2Pfóra
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Zanechat hodnocení

Recenze, odkazy

Heavyfinance – recenze a odkazy na další zdroje

Informace odjinud:

Další důležité odkazy:

Zajímavosti

Heavyfinance – zajímavosti

 • Heavyfinance mimo jiné spolupracuje s platformami Brickfy a EvoEstate, kde umisťuje své projekty.

Ke stažení

Bonus

Heavyfinance – bonus k první investici

Portál Heavyfinance nabízí novým investorům +2% bonus k investicím provedeným do 30 dní po otevření účtu. Registrovat se lze skrze tlačítko níže, které obsahuje unikátní odkaz.

Registrací zároveň podpoříte i tento projekt a přidružené fórum.

V případě, že budete chtít zaslat aktuální informaci o bonusu či si ověřit zda v danou chvíli neexistuje lepší nabídka, napište nám a my vám rádi dáme vědět na email.

Heavyfinance – alternativy

LendSecured logo
LendSecured
Ronda Invest logo
Ronda Invest
brickfy logo
Brickfy

Heavyfinance – diskuse

Diskusi k portálu naleznete na přidruženém P2P fóru.

Poslední aktualizace 05/2021

Přesunout se na začátek