Bulgari Octo Finissimo 10th Anniversary set (30.6. 18:00)

Poru Gallery -Bulgari Octo Finissimo 10th Anniversary set
  • Výnos: Investiční certifikát
  • Minimální výše investice: 1 Kč
  • Start úpisu: 30. 6. v 18:00
  • Cílová částka: 1 640 000 Kč
  • Název: Bulgari Octo Finissimo 10th Anniversary set
  • Rok výroby: 2022
  • Počet kusů: 2
  • Model 1: Octo Finissimo Automatic 10th Anniversary
  • Model 2: Octo Finissimo Chronograph GMT 10th Anniversary

Čím je Bulgari Octo Finissimo 10th Anniversary set unikátní?

Historie hodinek Bulgari Octo

Půvab a velkolepost Římské říše jsou zdrojem inspirace pro design Bulgari Octo’s, jejichž modely ztělesňují architektonické rysy z minulosti a zároveň se mohou pochlubit dokonalostí švýcarského hodinářství. Zde je příběh rekordní kolekce, která získala nespočet ocenění přepisovala pravidla u luxusních sportovních hodinek. Chronologicky vzato je Octo výsledkem vynalézavosti, společného projektu talentovaného designéra a manažerského týmu, který proměnil vizionářský koncept ve skutečnost. Když byly Bulgari Octo odhaleny, bylo jasné, že společnost má za cíl vytvořit novou ikonu mezi hodinkami. Neustálý vývoj, kterým Bulgari Octo dosud prošel, je působivý a je důkazem, že kolekce je od svého počátku značně úspěšná. Také rozšíření sortimentu dokazuje, že původní produkt udeřil hřebíček na hlavičku. Kdybych měl shrnout úspěch Octa z estetického hlediska, odpověděl bych, že Bulgari představilo pouzdro s originálním stylem, hranaté a se spoustou ostrých hran a kruhů, které se navzájem protínají. Je to docela originální počin, ale zároveň to není nic rušivého. A přesto jsou okamžitě rozpoznatelné jako hodinky Bulgari. Společnost však nevytvořila jen nový trend, od prvního dne společnost Bulgari vybavila Octo prémiovými technickými specifikacemi, aby přilákala milovníky hodinek a umožnila tak těmto hodinkám rychle vystoupat na vrchol seznamu, který zahrnuje nejžádanější a technicky nejvybavenější hodinky na světě.


Octo Finissimo

Vznik modelu Octo Finissimo popsal jejich designér Fabrizio Buonamassa Stigliani: Nápady někdy začínají zcela originální kresbou, někdy předěláváme něco, co existovalo v minulosti. Tak vzniklo Octo Finissimo. Ihned poté, co byly dílny Daniel Roth a Genta integrovány do Bulgari koncem roku 1999 a začátkem roku 2000, jsme obrátili naši pozornost na Octo, které původně navrhl Gérald Genta a udělalo obrovský dojem, když bylo poprvé vydáno jako Octo Grande Sonnerie Tourbillon v roce 1994. V letech 2002–2003 jsme spolupracovali na číselníku a pouzdru především s externími designéry. Zaujal nás především tvar hodinek, protože osmiúhelník je také součástí historie Bulgari, zejména u hodinek Monete vydaných koncem 60. let. Ale během éry Genta/Roth byl design hodinek z velké části o extravaganci a barvách. V roce 2004 jsme vydali první verzi „nového“ Octa, Bi-Retro, kterou jsme vyvinuli s továrnou Gérald Genta v Le Sentier. Model se vyznačoval komplikacemi, retrográdním displejem a skákacími ručičkami na cloisonné (technika spočívající v navaření jemných kovových pásků na kovové tělo předmětu) smaltovaném ciferníku. Brzy přišel okamžik, kdy jsme chtěli do Octa začlenit náš vlastní základní tříručičkový kalibr. Zároveň jsme plně „znovu objevili“ neuvěřitelnou kapacitu dílny Le Sentier. To nás přimělo přemýšlet o budoucnosti modelu Octo, kombinujícího italský design se švýcarskými hodinářskými dovednostmi.

První Octo Finissimo se objevilo v ručně vinutém tourbillonovém provedení v roce 2014. Nejen, že vytvořilo světový rekord, ale také vyrazilo zcela novým estetickým směrem, který způsobil šok.

Octo Finissimo Automatic 10th Anniversary

Automatické hodinky Octo Finissimo s mechanicky vyrobeným ultratenkým strojkem (tloušťka 2,23 mm), automatický nátah, kalibr BVL138, frekvence 21 600 vph (3 Hz), 37 drahokamů, rezerva chodu až 60 hodin, 40 mm pískované titanové pouzdro, titanová korunka s černou keramickou vložkou, matně šedý pískovaný titanový ciferník s displejem replikujícím první Octo skicu Fabrizia Buonamassy-Stiglianiho, ryté indexy, průhledná zadní strana pouzdra, pískovaný titanový náramek a skládací spona. Voděodolné do 30 metrů. Speciální limitovaná edice 200 kusů.

Octo Finissimo Chronograph GMT 10th Anniversary

Hodinky Octo Finissimo Chronograph GMT s mechanicky vyrobeným ultratenkým strojkem (tloušťka 3,30 mm), automatický nátah, kalibr BVL318, frekvence 28 800 vph (4 Hz), 37 drahokamů, rezerva chodu 55 hodin, 42 mm pískované titanové pouzdro, titanová korunka s černou keramickou vložkou, matně šedý pískovaný titanový ciferník s displeji replikujícími první Octo skicu Fabrizia Buonamassa-Stiglianiho, ryté indexy, průhledná zadní strana pouzdra, pískovaný titanový náramek a skládací spona. Voděodolné do 30 metrů. Speciální limitovaná edice 200 kusů.


Kam dále?

P2Ptrh: exkluzivní rozhovor s Martinem Jarošem, projektovým manažerem Portu Gallery

Bulgari Octo Finissimo 10th Anniversary set (30.6. 18:00)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek