Gerald Genta Arena Mickey Mouse (21.4. 18:00)

Portu Gallery - Gerald Genta Arena Mickey Mouse
  • Výnos: Investiční certifikát
  • Minimální výše investice: 1 Kč

Čím je Gerald Genta Arena Mickey Mouse unikátní?

Gerald Genta Arena Retrograde Mickey Mouse jsou sběratelské hodinky, které byly představeny v srpnu 2021 na Geneva Watch Days. Mickey Mouse, nejslavnější postava Walta Disneyho, je zpět! Ikonické spojení hodinek Geralda Genty a charakterů Walta Disneyho trvá již od 80. let. V roce 1984 debutoval legendární návrhář hodinek Gérald Genta se svou stejnojmennou sbírkou na Montres et Bijoux v Ženevě. V té době jeho použití kreslené myši, růžového pantera a slavného námořníka na číselníku způsobilo rozruch, který skončil tím, že byl Genta vyhozen z veletrhu. Dnes můžeme s jistotou říct, že Gerald Genta svým progresivním smýšlením předběhl dobu a stvořil trend, který nejenom že přetrval, ale stal se hitem a v současnosti se vrací s nebývalým úspěchem!

Jak jsem již zmínil, milované postavy Walta Disneyho zdobí hodinky s podpisem Genta od 80. let minulého století. Mickey Mouse je samozřejmě nejslavnějším charakterem Disneyho, takže dává smysl, že je zpět v monoretrográdních hodinkách z nerezové oceli v limitované edici 150 kusů. Na papíře se tyto hodinky nazývají Gérald Genta Arena Retro Smiling Disney Mickey Mouse a zdálo by se, že mají oslovit nostalgiky. Ale v tomto případě označení „retro“ odkazuje na chytrý retrográdní displej, nikoli na vintage vzhled. Ani design není opakováním minulého. I když postava Mickey Mouse je převzata z modelu z poloviny 90. let, tak tvar pouzdra vychází z modelu Arena, kterou Genta používal pro své hodinky Bi-Retro.

Tyto hodinky jsou vyrobeny z nerezové oceli. Pouzdro má rozměry 41 mm x 11,85 mm. A zatímco původní Gentas měly quartzové strojky, moderní Retro pohání mechanický mono-retrográdní strojek BVL 262, jedná se o mechanický monoretrográdní strojek s rezervou chodu 42 hodin, skákací hodinovou clonou na 5. hodině a retrográdní minutovou ručičkou Mickey Mouse skákající přes 210 stupňový sektor. A stejně jako okamžitě rozpoznatelný design postavy Mickey Mouse, tak i silueta tohoto modelu je jednoduchá, s rovnými výstupky a kulatým leštěným rámem. Středový pásek pouzdra má lesklý vroubkovaný povrch. Koruna je vroubkovaná a lemována podlouhlými chrániči koruny. Červený pásek hodinek je texturovaný, polstrovaný gumový pásek se skládací sponou Gerald Genta z leštěné nerezové oceli.

V loňském roce, ze všech hodinek, o kterých se na Geneve Wach Days 2021 mluvilo, vyvolal největší rozruch usmívající se Mickey Mouse na hodinkách Gérald Genta Arena Retrograde. A reakce byly tentokrát téměř stoprocentně pozitivní. Důkazem tomu je nespočet pozitivních recenzí na renomovaných hodinkářských webech. Hodinky s hravými charaktery kreslených postaviček se staly signifikantním prvkem značky Gérald Genta a vintage modely se staly vysoce sběratelskými, což lze předpokládat i u tohoto modelu.


Kam dále?

P2Ptrh: exkluzivní rozhovor s Martinem Jarošem, projektovým manažerem Portu Gallery

Gerald Genta Arena Mickey Mouse (21.4. 18:00)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek