Metaxa AEN 3 Generations (12.1. 18:00)

Portu Gallery - Metaxa AEN 3 Generations
  • Výnos: Investiční certifikát
  • Minimální výše investice: 1 Kč
  • Start úpisu: 12. 1. v 18:00
  • Cílová částka: 1 925 000 Kč
  • Název: Metaxa AEN 3 Generations
  • Výrobce / značka: Metaxa
  • Počet lahví: 30 
  • Objem: 0,7 l.
  • Obsah alkoholu: 42,3 %
  • Země: Řecko

Čím je Metaxa AEN 3 Generations unikátní?

Metaxa AEN Three Generations je třetí „AEN“ značky a její jméno je poctou třem hodnotám – tradici, terroiru a řemeslu. Pro znalce vyzrálých ušlechtilých destilátů přináší skutečně vytříbený zážitek. Mohla vzniknout díky výjimečným zásobám vinných destilátů, které se v rodině Metaxa dědí již od doby založení značky. Vyniká vzácnou hloubkou a bohatstvím jemné chuti a přináší neopakovatelně výrazný a přitažlivý smyslový zážitek. Metaxa AEN Three Generations je poslední v kolekci láhví AEN, jež je mistrovským dílem, které ocení nejenom příznivci značky Metaxa, ale i sběratelé a investoři do prémiových destilátů z celého světa.

Samotný základ Metaxa AEN Three Generations položil Elias Metaxa již v roce 1980, když z výjimečných zásob vzácných destilátů, jež mu zanechal jeho otec Andreas, který je sám zdědil od svého otce Spyrose, zakladatele značky, namíchal opravdu jedinečnou směs. Po desetiletí byla pečlivě chráněná a zrála nejprve ve sklepích palírny v Pireu, poté ve sklepích palírny v Kifisii a nakonec přímo v rodinném sídle. Výsledkem je vzácný destilát, který byl v roce 1980 namíchán pro budoucí generace, a který je nyní představen světu ve své nejvyšší kvalitě.

Metaxa AEN Three Generations je vyrobena z muškátového vína z ostrova Samos a z vyzrálých vinných destilátů stárnoucích po desetiletí a je tak ztělesněním značky Metaxa a především oslavou toho, co je dnes známkou nejvyššího luxusu – času. Času, kdy zrají hrozny, času, kdy Metaxa masteři zdokonalovali své řemeslo, a učili se od svých předchůdců, a konečně času, kdy nápoj v sudech dozrával do dokonalé chuti. Je to umění, které nelze uspěchat, je to tradice v každém doušku. Slovo AEN znamená v řečtině věčnost a Metaxa AEN Three Generations je věčnou připomínkou a poctou třem hodnotám – tradici, terroiru a řemeslu, které se projevují v každé její kapce. Vytříbený zážitek pro znalce vyzrálých ušlechtilých destilátů a vzácná výsada pro vyvolené. Bylo vyrobeno pouze 1 000 láhví.


Kam dále?

P2Ptrh: exkluzivní rozhovor s Martinem Jarošem, projektovým manažerem Portu Gallery

Metaxa AEN 3 Generations (12.1. 18:00)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek