Ráj muzikanta (01.12. 18:00)

Portu Gallery - Ráj muzikanta
  • Výnos: Investiční certifikát
  • Minimální výše investice: 1 Kč
  • Start úpisu: 1. 12. v 18:00
  • Cílová částka: 1 245 000 Kč
  • Předmět 1: Kytara Gibson Les Paul Custom 1969
  • Předmět 2: Světelný objekt JAWA
  • Předmět 3: Křeslo H-221
  • Předmět 4: Hnízdové stolky B-9

Čím je Ráj muzikanta unikátní?

Kytara Gibson Les Paul Custom 1969

V pokoji nachystaném pro příchod múzy nemůže chybět ručně vyráběná elektrická kytara Gibson Les Paul Custom. Nadčasový model Les Paul s masivním mahagonovým tělem a typickým výřezem navrhla firma Gibson ve spolupráci s kytaristou Lesem Paulem v padesátých letech minulého století. Na tuto ikonu hrají světoví kytaristé napříč žánry od jazzu a soulu přes country až po heavy metal a nejeden znalec o ní říká, že vytvořila zvuk rock and rollu.

Křeslo H-221

Křeslo H-221, jehož dokonalá konstrukce je postavená na ohnuté ocelové trubce, navrhl Jindřich Halabala v meziválečném období. Z funkcionalistických interiérů se dostalo do domácností široké veřejnosti a jeho funkce je dotažená mimo jiné díky promyšlenému pérování – narozdíl od podobných starších křesel, kde byla pružnost jednostranná, křeslo H-221 pruží dopředu i dozadu stejně. Zabraňuje tak nepříjemnému pocitu padání a dá se v něm příjemně sedět, číst i hrát na kytaru.

Hnízdové stolky B-9

Hnízdové stolky v muzikantském pokoji nezaberou místo a při psaní písní se dají rozložit na čtyři části. Sada byla vyrobena ve třicátých letech minulého století ve Slezákových závodech podle návrhu architekta a designéra Marcela Breuera, který se stal průkopníkem trubkového ocelového nábytku a je autorem slavné židle přezdívané „Wassily“.

Světelný objekt JAWA

I inspirace někdy potřebuje světlo, aby si k tvůrcům našla cestu. A výrazný světelný objekt JAWA rozhodně nepřehlédne. Původní lustr byl navržen v roce 1961 v továrně JAWA pro kulturní dům v Týnci nad Sázavou a vznikl v osmi kusech. Dá se zavěsit na zeď, na strop i postavit na zem. Tuto přesnou repliku dle originálního návrhu vyrobilo studio Nanovo a zkombinovalo zde původní kovářské technologie a nové technologie LED.


Kam dále?

P2Ptrh: exkluzivní rozhovor s Martinem Jarošem, projektovým manažerem Portu Gallery

Ráj muzikanta (01.12. 18:00)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek