Sada raritních známek a chybotisků (24.2. 18:00)

Portu Gallery - Sada raritních známek a chybotisků
  • Výnos: Investiční certifikát
  • Minimální výše investice: 1 Kč

Nabízená sada raritních známek a chybotisků obsahuje sedm exemplářů z období 1850-1926. Skutečnou lahůdkou pro odborníky i laiky je ovšem slavná 12 centovka „pale blue“ ze sbírky Dale-Lichtensteina. U této známky se jedná o absolutně nejfajnovější exemplář z devíti zaznamenaných kusů. Všechny ostatní dochované kusy jsou kvalitativně výrazně pozadu. Známka navíc jasně ukazuje nominální hodnotu a téměř neporušený kruh rámu a je v perfektním stavu. Tato rarita světového významu je vzadu podepsána Bloch a „ED“ (Enzo Diena) a navíc je k ní přiložen atest od BPA (The British Philatelic Association) z roku 2014.

Provenience:

Dale-Lichtenstein (los 409, H. R. Harmer, únor 1969)

John E. du Pont (los 60022, David Feldman SA, červen 2014)


I tato položka byla několik let ve sbírce šejka Saud bin Mohammed Al-Thani, který za ni v roce 2014, stejně jako za předchozí položku, dal více než 60 000 EUR.

Je známo, že Britská Guyana je po ostrově Mauritius ve filatelii nejdůležitější kolonie a známky z této bývalé britské zámořské državy dosahují při prodejích již od poloviny 19. století rekordních čísel. Ne nadarmo je nejdražší známka světa, 1c magenta, taktéž z Britské Guyany.

Kromě již zmíněné 12 centovky z Britské Guyany jsou v kolekci zastoupeny známky a chybotisky ze Samoy, Barbadosu, Svaté Lucie, Nauru a Persie. Jedná se o neméně zajímavé exempláře, které se téměř nevyskytují.

Přehled zbylých šesti kusů můžete najít níže:

1876 4sh světle červená, typ „C”, razítkovaná, tisk na obou stranách z různých emisí

1876 4sh světle červená, typ „C”, razítkovaná, tisk na obou stranách z různých emisí (!), jedna strana ukazuje navíc dvojitý tisk (!), opravdu úctyhodný exemplář, s největší pravděpodobností unikát, katalog Persiphila 15a var.

Samoa G.R.I., 1914, 3 d. na 25 pf., černá a oranžová na žluté, černý přetisk G.R.I./3 d.

Samoa G.R.I., 1914, 3 d. na 25 pf., černá a oranžová na žluté, černý přetisk G.R.I./3 d., typ čárka za I (správně má být tečka), velká část původního lepu, velmi hledaná známka, v literatuře známy pouze 2 kusy, znalecká značka Bühler a Hoffmann-Giesecke, kvalita XF. Gibbs 5a, Stanley Gibbons 105b.

Barbados 1907: Kingston Relief Fund 1 d. na 2 d. břidlicově černá a oranžová, použitý šestiblok

Barbados 1907: Kingston Relief Fund 1 d. na 2 d. břidlicově černá a oranžová, použitý šestiblok na místním dopise adresovaném poště Cavans Lane Post Office, čtyři známky z bloku zobrazující variantu (široce roztaženou) „dvojitý přetisk“, přičemž dolní dvě známky jsou s normálním přetiskem; šestiblok je orazítkován denímy razítky „Barbados / GPO“ z 25. ledna 1907, což byl první den vydání! Obálka sice nese hnědé skvrny, ale s šestiblokem těchto známek a razítkem prvního dne vydání se jedná o extrémě vzácný, možná unikátní exemplář! SG 153f + 153b.

St. Lucia, 1863: Recess Perkins Bacon, přetisk „Half Penny” na 6d smaragdově zelená

St. Lucia, 1863: Recess Perkins Bacon, přetisk „Half Penny” na 6d smaragdově zelená, průsvitka „Crown CC”, nepoužitá, připraveno k vydání, ale nikdy nevydáno. Známka ukazuje variantu příplatku penny s chybějícím e. Známka je dobře vycentrovaná a má dobré barvy, velká část původního lepu. Velmi vzácná varianta, v katalogu SG není uvedena.

Poznámka: I když se v přítisku příplatku vyskytují částečně chybějící písmena, zcela chybějící písmena jsou extrémně vzácná a neobvyklá.

1916-26, George V, britská známka s přetiskem „Nauru”

1916-26, George V, britská známka s přetiskem „Nauru”, přetisk proveden v Somerset House, vodorovná dvoupáska, pravá známka varianta „NAUP.U”, vzácné v této kvalitě, SG 2var.

1915 emise Korunovace 1T, 2T, 3T a 5T

1915 emise Korunovace 1T, 2T, 3T a 5T, všechny známky tisk na obou stranách, jedna strana s převráceným středem, exr 545-548 var.


Kam dále?

P2Ptrh: exkluzivní rozhovor s Martinem Jarošem, projektovým manažerem Portu Gallery

Sada raritních známek a chybotisků (24.2. 18:00)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek