Konvolut sběratelských rumů (15.09.2022 18:00)

Portu Gallery - Konvolut sběratelských rumů
 • Výnos: Investiční certifikát
 • Minimální výše investice: 1 Kč
 • Start úpisu: 15. 9. v 18:00
 • Cílová částka: 1 160 000 Kč
 • Výrobce 1: Plantation
 • Série: Vintage, Single cask
 • Počet lahví: 56
 • Země: Francie
 • Výrobce 2: Velier
 • Značky: Foursquare, Vieux Sajous, Hampden, Beenleigh, Mhoba
 • Počet lahví: 20
 • Země: Itálie

Čím je Konvolut sběratelských rumů unikátní?

V současné době je prakticky nemožné níže uvedený konvolut sestavit. Většina uvedených lahví je pouze součástí sbírek renomovaných sběratelů, kteří s nimi mají dlouhodobé záměry. Konvolut by tak bylo možno sestavit s mnohem větším vypětím a za nesrovnatelně vyšší cenu. Nezanedbatelný je tak investiční potenciál sbírky, neboť fanoušků a především sběratelů, nejen značky Plantation, je stále více.

Plantation Vintage

Unikátní procházku téměř celým Karibikem nabízí kolekce rumů Plantation Vintage a tvoří kolekci toho nejlepšího z celého Karibiku. Ucelenému konceptu pečlivého výběru limitovaných šarží se věnuje společnost Maison Ferrand, která je typická svou průkopnickou metodou dvojitého staření. Rum je po mnoha letech zrání v karibských destinacích transportován do srdce regionu Cognacu, kde pod pečlivým dohledem erudovaných sklepmistrů dozrává v sudech po nejlepších cognacích. Vznikají tak unikátní sběratelské edice, se kterými se můžeme čas od času setkat ve špičkových barech či na odborných seminářích. To, že uspěly na mnoha prestižních světových soutěžích, jen potvrzuje jejich kvalitu.

Plantation Single cask

Plantation Single Cask rumy jsou limitované verze dvakrát zrajícího Haute Couture rumů. Všechny rumy Plantation zrají ve dvoustupňovém procesu zrání, počínaje v tropech, kde zrají v sudech po bourbonu, a poté na Château de Bonbonnet ve Francii, kde zrají v sudech Ferrand. Plantation Single Cask rumy pak těží z dalšího zrání v pečlivě vybraných sudech od piva, vína nebo lihovin, přičemž každý je vybrán tak, aby umocnil jedinečné vlastnosti rumu. Každý rum Single Cask jde svou vlastní cestou stárnutí k vyjmečnosti a každá láhev je personalizovaná a očíslovaná. Ročně se stáčí pouze několik sudů těchto unikátních rezervních rumů, což z nich činí žhavé zboží pro sběratele.

Foursquare

Foursquare je uznávaným lihovarem, s dlouhou historii v produkci klasických rumů. V jejich portfoliu nedochází k výrazným změnám a lahve si jsou rok od roku podobné. Tohle se však změnilo v roce 2005 kdy se majitel značky Foursquare Richard Seale rozhodl oživit řadu “Cask Series” a začal spolupracovat s Italskou značkou Velier a jejím majitel Lucou Garganem. Tento rum je třetím vydáním “Velier” Foursquare. Nemusíte mít obavy, Richard dohlíží na celý proces stárnutí i na samotné lahvování. Luca je pouze distributorem. Nechce totiž, aby byla ohrozena identita rumů Foursquare značkou Velier a to Luca plně respektuje.

Vieux Sajous

Clairin Vieux Sajous 4yo Lustau Oloroso Sherry Cask se vyrábí ve velkém terroir St. Michel de l’Attalaye s třtinou Cristalline, jednou z nejlepších starověkých odrůd, která se nyní pěstuje pouze na Haiti a sbírá se ručně.

Hampden Great House

Hampden Estate Great House je pojmenovaný po rodinné rezidenci, která byla postavena v roce 1753. Byl lahvován při sudové síle 59% pod značkou Lucy Gargana – Velier. Ovšem ten nenese odpovědnost za vznik rumu, o to se postaral Vivian Wisdom. Rum je typicky esterový Jamajský blend v poměru 80% OWH 2012 a 20% DOK 2016.

Beenleigh

V Austrálii se vyrábí rumy z cukrové třtiny přes 150 let, takže australské rumy nejsou úplnou neznámou. Velier Beenleigh 2015 59% vděčí svému charakteru 12 dní trvající fermentaci, na které se podílely vzácné kvasinky Schizosaccharomyces pombe a Saccharomyces cerevisiae. Po destilaci byl rum uložený na 5 let do sudů po bourbonu. Verze z roku 2006 byla destilována v Single Column a Pot Still a zrála jen v tropech. Velkým unikátem je zrání v sudech Kauri Pine, které už za sebou mají více než 120 let života.

Mhoba

Originální jihoafrický malosériový rum, který se vyrábí řemeslně z místní cukrové třtiny Nkomazi. Mhoba FAQ Plastic 2017 je unikát, který se do Evropy dostal díky značce Velier, která má čuch na nejlepší rumy na světě. Mhoba FAQ Plastic 2017 64,3% se vyrábí v cukrovaru, pěkně postaru, z organické cukrové třtiny. Je ručně plněný, ručně stáčený a pálí se ve vlastnoručně navržených a vyrobených dávkových destilačních přístrojích.Kam dále?

P2Ptrh: exkluzivní rozhovor s Martinem Jarošem, projektovým manažerem Portu Gallery

Konvolut sběratelských rumů (15.09.2022 18:00)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek