Fundlift

Fundlift

Fundlift – popis platformy

Fundlift je první investiční crowdfundingová platforma v České republice. Vznikla v roce 2015 jako společný projekt investiční skupiny Rockaway a finanční skupiny Roklen. Fundlift propojuje investory s růstovými projekty – na jedné straně zde vystavují kampaně společnosti poptávající kapitál a na straně druhé do těchto společností prostřednictvím Fundliftu mohou investovat i drobní investoři. Investování probíhá prostřednictvím sesterské společnosti Fundliftu, licencovaného subjektu Roklen360, a.s. Na Fundliftu je možné investovat do minibondů, investičních certifikátů i podílů ve společnostech. Na Fundliftu bylo úspěšně zafinancováno 68 kampaní, které zde celkem získaly přes 415 milionů Kč.

Instrumenty, do kterých lze na Fundliftu investovat:

Minibond je dluhový instrument, který investorům vyplácí průběžný úrokový výnos, nepřináší však nárok na podíl v dané firmě. Zpravidla jsou na Fundliftu minibondy financovány spíše společnosti s delší historií než mladé společnosti, které jsou financovány investičními certifikáty či prodejem podílu za základním kapitále.

Investiční certifikát je dluhový instrument, u kterého by mělo dojít buďto k jeho splacení, včetně úrokových výnosů, anebo k jeho „konverzi“ do základního kapitálu ve společnosti, a to za předem stanovených podmínek. U investičních certifikátů je na Fundliftu nastaven úrokový výnos fixně na úrovni 10 % p.a., počítaný složeným úročením, na rozdíl od minibondů zde však nedochází k průběžným výplatám úrokových výnosů. Úrokové výnosy mají být (pokud nedojde ke „konverzi“) vyplaceny jednorázově při splatnosti společně s investovanou „jistinou“.

Podíl představuje majetkovou účast na základním kapitálu investované společnosti. Je určen především pro společnosti v růstové fázi. S investicí do podílu nesouvisí výplata úrokových výnosu, nejedná se o dluhový instrument.

Fundlift – základní data

Fundlift – lidé

Radek Musil
Radek Musil

Radek Musil – CEO

Po studiích na London School of Economics se rozhodl vrátit do Česka, kde ho lákalo zapojit se do tehdy vznikající finanční skupiny Roklen. V té je dnes partnerem.  Nejdřív se věnoval poradenství při fúzích a akvizicích a před dvěma a půl lety dostal na starosti novou investiční crowdfundingovou platformu Fundlift.

LinkedIn

Hodnocení investorů

Fundlift – zkušenosti a hodnocení investorů

Fundlift
{{ reviewsOverall }} / 5 Hodnocení uživatelů (1 hlas)
Nabídka investic
Platforma
Komunikace
Osobní hodnocení
Hodnocení uživatelů: Zanechat hodnocení
Order by:

Zatím tu není žádné hodnocení. Buď první, kdo napíše recenzi.

User Avatar User Avatar
Uživatel P2Pfóra
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Zanechat hodnocení

Recenze, odkazy

Fundlift – recenze a odkazy na další zdroje

Informace odjinud:

Zajímavosti

Fundlift – zajímavosti

Ke stažení

Fundlift – ke stažení

Bonus

Fundlift – bonus

Platforma Fundlift aktuálně nenabízí bonus pro investory ani pro doporučující stranu. Jakmile se situace změní, rádi sem odkaz uveřejníme.

V případě, že budete chtít zaslat aktuální informaci o bonusu či si ověřit zda v danou chvíli neexistuje lepší nabídka, napište nám a my vám rádi dáme vědět na email.

Aktuální investiční příležitosti

Fundlift – aktuální investiční příležitosti

Historické investiční příležitosti

Fundlift – historické investiční příležitosti

Fundlift – alternativy

Upvest
Upvest
FinGOOD
FinGOOD
CroFunGo
CroFunGo

Fundlift – diskuse

Diskusi k portálu naleznete na přidruženém P2P fóru.

Poslední aktualizace 08/2020

Přesunout se na začátek