Rendity

Rendity – popis platformy

Rendity – Real Estate Investments

Rendity je startup z Rakouska, který funguje na principu investičního crowdfundingu. Při srovnání s celou řadou portálů je na Rendity výnos nižší (6-8% p.a. oproti relativně běžným 12 % p.a.), nicméně lze konstatovat, že se jedná o projekty vyšší kvality. Na platformě jsou k zainvestování zejména developerské projekty z Rakouska a Německa s investičním horizontem 12-36 měsíců.

Investiční podklady jsou velmi dobré a je na nich vidět kus práce. V zásadě se jedná o informativní dokumenty, které jsou kvalitativně srovnatelné s českou platformou Upvest a zároveň jsou graficky na velmi vysoké úrovni (fact sheety, reference developera, modely lokality apod.). Každý projekt je pak následně bodově ohodnocen a je mu přiřazen příslušný rating a odpovídající úrok. Více informací o metodice hodnocení lze nalézt zde.

Zásadnější nevýhodou je nemožnost se z úvěrů vyvázat na sekundárním trhu a zároveň i poměrně vysoká minimální výše participace 500 EUR. Investor dostává úroky ročně a jistinu až na konci uplynulé doby. Toto nastavení je v souladu s filozofií dlouhodobějších a řekněme i vyzrálejších, majetnějších a starších investorů (což je vidět při pohledu na statistiky platformy), kteří nemají v úmyslu ze dne na den prodávat. Sledování platformy na každodenní bázi postrádá jakýkoliv smysl.

Určitým kompromisem může být investovat na Rendity skrze agregační platformu EvoEstate, čímž se minimální výše participace sníží na 100 EUR a zpřístupní se sekundární trh, který existuje v rámci této agregační platformy. Občas lze také na tamním SM narazit na participaci, která se prodává s nízkým premiem vzhledem k uplynulé lhůtě úvěru.

Platforma je známá především na rakouském a německém trhu. Pro investory je pak bez dalších poplatků (ty si bere Rendity na straně developera). V případě nedosažení výše crowdfundingu investor získá své peníze zpět, avšak bez úroků.

Kromě developerských úvěrů lze investovat do nemovitostí skrze Rendity Income, čímž investor získává každé 3 měsíce pravidelný příjem z nájmů ve výši okolo 4,5% p.a.

Další videa lze nalézt na oficiálním kanálu společnosti Rendity.

Rendity – základní data

 • Rok založení: 2014
 • Podporované měny: EUR
 • Průměrný roční výnos: 6,5 %
 • Splatnost nabídek: 12-36 měsíců
 • Minimální výše participace: 500,- EUR
 • Poplatky pro investora: ne
 • Auto Invest: X
 • Sekundární trh: X
 • Garance vykoupení: X
 • Možnost předčasného vystoupení z investice: X
 • Web platformy: https://rendity.com

Rendity – lidé

Platforma nemá uvedeného reprezentanta, který by za ni konzistentně vystupoval.

Hodnocení investorů

Rendity – hodnocení investorů

Rendity
{{ reviewsOverall }} / 5 Hodnocení uživatelů (0 hlasů)
Nabídka investic
Platforma
Komunikace
Osobní hodnocení
Hodnocení uživatelů: Zanechat hodnocení
Order by:

Zatím tu není žádné hodnocení. Buď první, kdo napíše recenzi.

User Avatar User Avatar
Uživatel P2Pfóra
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Zanechat hodnocení

Recenze, odkazy

Rendity – recenze a odkazy na další zdroje

Informace z P2Ptrhu:

Informace odjinud:

Zajímavosti

Rendity – zajímavosti

 • Na platformě je u každé příležitosti tlačítko „Request a free callback“, tedy možnost telefonického zodpovězení dotazu.

Ke stažení

Rendity – ke stažení

 • Vzdělávací ebooky od Rendity o crowdfundingu, fintech a speciálně o real estate crowdinvesting.

Bonus

Rendity – bonus

Platforma Rendity nabízí investorům startovací bonus +25 EUR. Čas od času lze na platformě vidět další zajímavé akce k založení účtu (momentálně 100 EUR), které jsou bonusem k minimální proinvestované participaci 500 EUR.

Registrací zároveň podpoříte i tento projekt a přidružené fórum.

V případě, že budete chtít zaslat aktuální informaci o bonusu či si ověřit zda v danou chvíli neexistuje lepší nabídka, napište nám a my vám rádi dáme vědět na email.

Rendity – alternativy

EvoEstate

Estateguru logo
EstateGuru
Upvest logo
Upvest

Rendity – diskuse

Diskusi k portálu naleznete na přidruženém P2P fóru.

Poslední aktualizace 04/2021

Přesunout se na začátek