Peerberry: nová mobilní aplikace

Peerberry - mobilní aplikace

Peerberry na začátku března představilo svou novou mobilní aplikaci pro správu svého investorského účtu. Jak se aplikace povedla a jak vypadá si ukážeme ve článku.

—————-

Je to již nějaký ten čas, kdy jako první P2P platforma vydal svou mobilní aplikaci Mintos. Aplikaci měl ze začátku poněkud „ošizenou“ – bez možnosti v ní investovat, upravovat autoinvesty a řady dalších funkcí. Vlastně fungovala spíše jen jako takové „nahlížedlo“ na aktuální stav účtu. Ačkoliv již od té doby Mintos řadu funkcí doplnil, Peerberry se rozhodlo jít jinou cestou a hned do první verze aplikace nasazuje z investorského pohledu ty nejdůležitější funkce. Dovolí vám tak rychlý přehled stavu vašeho účtu – včetně různých statistik, ale také prohlížení aktuální nabídky půjček na primárním trhu i následné možnosti manuální investice nebo úpravy autoinvestů. Možné je samozřejmě i vkládat a vybírat prostředky.

Po instalaci aplikace jejím prvním spuštění zadáte login (email nebo telefonní číslo) a své heslo. Následně si zvolíte PIN kód pro další přístupy do aplikace a volitelně můžete přidat přístup přes otisk prstu. Ten jsem zvolil i já a s jeho fungováním jsem nezaznamenal žádný problém. Aplikace je pak rozčleněna do 4 sekcí (základní přehled, investice, vklady/výběry, profil uživatele), mezi kterými volíte na dolní liště.

Základní přehled

Po přihlášení na vás vyskočí obrazovka s přehledem vašeho účtu – najdete zde přehledně základní údaje o celkových prostředcích na Peerberry, kolik máte prostředků volných pro investování, kolik zainvestováno a kolik jste již vydělali na úrocích. Dále průměrný výnos a grafické znázornění výnosů v čase – to na mě působilo spíše jako něco navíc, vypovídací hodnota není kdovíjaká.

Peerberry - základní přehled
Základní přehled účtu investora

Pokud sjedete dál dolů, můžete si prohlédnout barevně hezky vyvedené koláče s rozložením portfolia rozčleněné podle různých kritérií – stavu splácení, poskytovatele a typu půjčky.

Peerberry mobilní aplikace - rozložení portfolia
Rozložení zainvestovaného portfolia dle různých kritérií

Investování v mobilní aplikaci

Další položkou v menu jsou „Investice“. Tady najdete výpis všech aktuálních půjček na tržišti, jednoduše je filtrovat podle řady kritérií a také se prokliknout na detail každé půjčky. Tam pak najdete, kolik je z celkové částky již zainvestováno a jaký je plán splátek. Jak z obrazovky s přehledem půjček, tak z detailu je možné manuálně investovat.

eerberry mobilní aplikace - manuální investování
Vlevo – výpis dostupných půjček na tržišti
Střed – možnosti nastavení filtru
Vpravo – detail konkrétní půjčky

Pokud nechcete investovat manuálně, je zde pro vás připraven autoinvest, který nabízí možnost jeho zapnutí/vynutí, editace nebo smazání/vytvoření nového. Všechny parametry nastavení zde odpovídají těm, které najdete i webu Peerberry.

Tím se dostáváme k volbám záložek „Current“ a „Finished“, kde bych očekával, že najdu přehledy svých aktivních, respektive již doběhlých historických půjček, do kterých jsem investoval. V tuto chvíli se však zdá, že záložky nefungují správně a vývojáře zde čekají ještě opravy. Zkoušel jsem zde několikrát filtrovat půjčky podle různých kritérií, ale zatímco filtry na záložce Invest fungují zcela bezproblémově, zde mi hledání nalezlo půjčky, které daná kritéria nesplňují. Také řazení půjček bych zde uvítal od nejnovější investice – anebo alespoň možnost na řazení tímto způsobem přepnout.

eerberry mobilní aplikace - Autoinvest
Vlevo – obrazovka nastavení autoinvestu
Vpravo – výpis „current“ půjček

Další funkce mobilní aplikace

Záložka „Money“ slouží k intuitivnímu zadání výběru peněz, jednoduše zde zvolíte i číslo autorizovaného účtu (účet, ze kterého jsem v minulosti na platformu peníze i vložili). Jinde neviděnou drobností je pak výpis vašich historických výběrů se základními údaji.

Pokud chcete peníze naopak vkládat, pak vám obrazovka ukáže všechny potřebné údaje pro zadání bankovního transferu, a to se šikovnou funkcí kopírování dat jedním klikem.

Poslední záložkou je pak profil, kde jsou základní údaje o vás, možnost pozvat na Peerberry své známé, nastavení notifikací (které ovšem zatím nejsou funkční) a třeba i informace o tom, jak si vedete v rámci věrnostního programu.

eerberry mobilní aplikace - vklady, profil
Vlevo – výběry prostředků z investorského účtu
Vpravo – obrazovka sekce profil uživatele

Shrnutí

Podle prvních uživatelských hodnocení (4,8/5 na Google Play a 5/5 na Apple Store) se tvůrcům aplikace povedla a ani do budoucna nebude vývojářský tým zahálet, protože v plánu je již řada vylepšení. Nejbližšími kroky má být tmavý mód, push notifikace a živý chat s podporou. Peerberry také slibuje, že bude naslouchat zpětné vazbě investorů a zapracuje na případných nápadech na vylepšení. Aplikace zatím nenabízí češtinu.

Sám hodnotím aplikaci jako velmi vydařenou, základní požadavky jednoduchý a rychlý přehled investorského účtu + možnost zainvestovat splňuje. Jak je vidět z okolních obrázků, tak grafické rozhraní je moderní, čisté. Barevná stylizace odpovídá webu Peerberry. Po odladění drobných mušek tak aplikace může plně nahradit návštěvy webové verze.

Stažení mobilní aplikace Peerberry

Uživatelé přístroje s operačním systémem Android si mohou aplikaci stáhnout z Google Play zde: http://bit.ly/3sF8SNg

Uživatelé přístrojů s iOS od Apple pak z Apple Store tady: http://apple.co/3824P5D

Jste uživatelé mobilní aplikace na Mintosu nebo Peerberry? Napište nám vaše zkušenosti nebo postřehy třeba do komentářů pod článkem.


Další odkazy, které by vás mohly zajímat:

Peerberry: nová mobilní aplikace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek