P2Pfórum Awards 2021 – vyhlášení

P2Pforum Awards 2021

Hlasování o cenách investorské komunity v rámci P2P trhu. Platforma roku, nejlepší nováček, kdo zklamal nebo nejdiskutovanější kauza? Rozhodli jste vy!


V průběhu prosince mohli investoři na P2Ptrhu a P2Pfóru hlasovat v anketě vyhlašující několik kategorií z odvětví P2P lendingu. Pojďme se nyní podívat, jak to celé dopadlo.

Ankety se zúčastnilo 24 investorů. Ne všichni však hlasovali ve všech kategoriích. Několik investorů se u některých kategorií vcelku logicky rozhodlo kvůli nedostatku znalostí/rozhledu nehlasovat.

Platforma roku 2021

Kategorie Platforma roku patřila k těm nejzajímavějším v rámci celé ankety. Nejenže byla značně vyrovnaná, ale vzhledem k několika dopsaným vlastním volbám hlasujících také krásně rozmanitá. Alespoň jeden hlas dostalo celkem 7 platforem. O prvenství se pak dělí Estateguru a Robo.cash se stejným počtem hlasů. Dřívější jasná jednička Mintos se umístil třetí.

P2Pfórum Awards 2021 - platforma roku
P2Pfórum Awards 2021 – platforma roku

Česká platforma roku 2021

Zde dostalo hlas celkem 6 platforem. Na prvním místě se s větším odstupem umístil Upvest. Stříbro bere Bondster a třetí příčku sdílí Investown a Ronda Invest.

P2Pfórum Awards 2021 - česká platforma roku
P2Pfórum Awards 2021 – česká platforma roku

Kauza roku 2021

Možná i proto, že se Creditstar nakonec přeci jen polepšil a auditovaných finančních výsledků za rok 2020 jsme se v prosinci dočkali, tak tuto kategorii s 50% počtem hlasů ovládlo Zonky s ukončením možnosti manuálního investování. A dle mnoha zklamaných a rozhořčených investorů diskutujících v příslušném vláknu naprosto zaslouženě.

P2Pfórum Awards 2021 - kauza roku
P2Pfórum Awards 2021 – kauza roku

Nejlépe komunikující platforma 2021

I tady získává vavříny Upvest. Inu, vzhledem ke způsobu komunikace Petra Volného se není čemu divit (za co že to cenu Upvest získává můžete sami posoudit na P2Pfóru). V rámci progrese celého P2P investování můžeme ale jen doufat, že v příštím roce bude díky zvýšené aktivitě zástupců ostatních platforem souboj těsnější.

P2Pfórum Awards 2021 - nejlépe komunikující platforma
P2Pfórum Awards 2021 – nejlépe komunikující platforma

Nově založená platforma 2021

Další kategorie, kde jsme se dočkali vpisovaných hlasů, a to je jedině dobře! Jak Landex, tak Income Marketplace vypadají zajímavě a určitě nejen my uvítáme, pokud se z těchto platforem aktivní investoři podělí o své zkušenosti na fóru.
Jasným vítězem se stala Afranga, která měla raketový nástup, a i dle příspěvků na fóru oslovila velké množství investorů. To se jí nyní malinko vymstilo, protože převis poptávky nad nabídkou trošku kazí náš celkový dojem z platformy v letošním roce. I tak ovšem gratulujeme a v průběhu roku 2022 zkusíme s generálním ředitelem Afrangy Yonko Chuklevem spáchat alespoň krátký rozhovor informující o dalším výhledu a plánech platformy.

P2Pfórum Awards 2021 - nová platforma roku
P2Pfórum Awards 2021 – nová platforma roku

Inovace roku 2021

S inovace v odvětví to tedy v uplynulém roce vůbec nebylo jednoduché. Nepřekvapilo nás tedy několik vynechaných odpovědí, popřípadě poznámka, že nevíte. Vítězem se nakonec stává LendSecured, a to s velkým náskokem. A aniž bychom jeho výhru chtěli jakkoliv snižovat, tak od tak dynamického fintech odvětví, jakým P2P je, čekáme daleko významnější posuny a vylepšení. Snad se dočkáme již v roce 2022.

P2Pfórum Awards 2021 - inovace roku
P2Pfórum Awards 2021 – inovace roku

Palec dolů

V kategorii palec dolů svedlo těsnou bitvu Zonky s Mintosem. Je v tom určitá symbolika, když se dva průkopníci odvětví (ať již pro český nebo globální trh) pár let po spuštění jejich služeb hřejí na výsluní jedné z „anticen“. V každém případě Mintos dokázala neustále bobtnající byrokracií a zaváděním user unfriendly novinek hlasující přesvědčit, že „zlatou malinu“ P2P odvětví si odnese on.

P2Pfórum Awards 2021 - palec dolů
P2Pfórum Awards 2021 – palec dolů

Vaše plány s P2P na rok 2022

Snad až neuvěřitelně vyrovnaný výsledek na nás vyskočil v průzkumu dalších plánů P2P investorů. Je vidět, že tak, jako mají své zastánce/odpůrce například růstové/hodnotové akcie, tak se i investorská P2P scéna více polarizuje.

P2Pfórum Awards 2021 - Investorské plány pro rok 2022
P2Pfórum Awards 2021 – Investorské plány pro rok 2022

Uživatel P2Pfóra roku

Hlas si vysloužilo 6 uživatelů, což nás těší. My sami, pokud bychom mohli hlasovat vícekrát bychom měli kandidátů ještě daleko více. I když totiž nejsou někteří diskutující tolik aktivní, tak je jejich příspěvky radost číst. Kategorii bereme jako možnost poděkovat všem aktivně diskutujícím a přispívajícím uživatelům fóra.
Vítěze však vyhlašujeme pouze tři a tak je dle avatarů na schůdcích můžete zkouknout níže:)

S Kingswoodem, Namorem a LuckyLukem se pokusíme v průběhu roku připravit interview nejen s jejich náhledem na svět investic.

P2Pfórum Awards 2021 - uživatel roku
P2Pfórum Awards 2021 – uživatel roku

A toť vše. Premiérový ročník ankety máme za sebou, vítězům gratulujeme, poraženým fandíme, ať dosáhnou na lepší výsledek v anketách příštích. O své dojmy z ankety nebo klidně celého uplynulého roku se také můžete poděliv v komentářích níže nebo na P2Pfóru.


S Lukášem vám pak přejeme, ať je pro vás rok 2022 zase o něco povedenější, než ten minulý.

Zbyněk

PF 2022
P2Pfórum Awards 2021 – vyhlášení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek